ГОДИНА ПАМ’ЯТІ «ОБГОВОРЕННЯ КНИГ І СПОГАДІВ «СЛІДАМИ ГОЛОКОСТУ»
Голокост – це трагедія, про яку важливо говорити, досліджувати її та зберігати пам’ять для майбутніх поколінь. Саме тому класний керівник групи 1-М-9/9 Тетяна Бобровська провела для своїх вихованців виховний захід – обговорення книг і спогадів «Слідами Голокосту», під час якого учасники змогли зануритися у свідчення тих, хто пережив цю страшну сторінку історії.
Студенти поділилися враженнями від прочитаних книг, обговорили їхній вплив на сучасне суспільство та необхідність протидії історичному ревізіонізму.
Під час зустрічі приділили особливу увагу творам українських авторів, які досліджують трагедію Голокосту на території України. Ці книги містять свідчення очевидців, історичні дослідження та художні інтерпретації подій, що відбулися під час нацистської окупації. Зокрема, обговорили книгу, яка є однією з найважливіших свідчень про Голокост в Україні – документальний роман, заснований на спогадах самого автора, який був свідком трагедії Бабиного Яру в Києві – «Бабин Яр» Анатолія Кузнецова; художньо-документальний твір, що відтворює події знищення єврейського населення під час Голокосту в Україні, «Дорога смерті» Олександра Вітенка.
Резюмували, що ці твори – важлива частина історичної пам’яті України. Вони допомагають краще зрозуміти трагедію Голокосту та зберегти пам’ять про жертви.
Також поділилися думками про значення книжок як засобу збереження історичної пам’яті; як працювати з болючими історичними темами в літературі та освіті; щодо ролі мистецтва та літератури в осмисленні трагедії.
Проведення заходів, присвячених Голокосту, має велике суспільне значення. Це не лише можливість вшанувати пам’ять жертв трагедії, а й важливий крок до усвідомлення історичних уроків, які можуть допомогти уникнути подібних катастроф у майбутньому.
Класний керівник Тетяна Бобровська