ЗАСІДАННЯ ШКОЛИ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ
Педагогічна майстерність викладача є потужним інструментом у подоланні освітніх втрат та розвитку професійної культури. У контексті моніторингу навчальних досягнень це дозволяє створити більш адаптивну й ефективну систему навчання, яка відповідає сучасним викликам.
18 грудня в коледжі відбулося чергове засідання Школи педагогічної майстерності, на яке був запрошений заступник директора з питань зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Юрій Шайнюк.
Гість виступив з цікавою доповіддю на тему «Педагогічна майстерність як вектор розвитку професійної культури викладача коледжу і подолання освітніх втрат у контексті моніторингу навчальних досягнень випускників закладів повної загальної середньої освіти і студентів закладів фахової передвищої освіти».
Спікер акцентував увагу на таких важливих аспектах як педагогічна майстерність як основа професійної культури викладача (професійна компетентність, інноваційність, рефлективність, професійна етика); зв'язок між школою та коледжем; інтеграція педагогічної майстерності та професійної культури; роль педагогічної майстерності в розвитку навичок самоосвіти у здобувачів освіти; використання технологій у процесі подолання освітніх втрат; роль професійної культури викладача в оцінюванні навчальних досягнень; моніторинг як інструмент для викладача і здобувача освіти.
Цікавою і жвавою була дискусія виступаючого і педагогічного колективу з питань педагогічної майстерності і впровадження інклюзії та впливу педагогічної майстерності на мотивацію здобувачів освіти.
При узагальненні підсумків засідання усі учасники Школи педагогічної майстерності разом із спікером прийшли до спільного висновку, що викладач, який вміє адаптувати освітній процес, використовувати сучасні методики, моніторити досягнення здобувачів освіти і формувати мотивацію, сприяє зменшенню прогалин у знаннях та формуванню успішних фахівців.
Методист Надія ЗАДАЯНЮК