ГОДИНА ІСТОРИЧНОЇ ПРАВДИ «РЕАБІЛІТОВАНІ ІСТОРІЄЮ»
День пам’яті голодомо́рів – щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на четверту суботулистопада. Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння й ставлять символічні горщики з зерном і свічки до пам’ятників жертвам голодоморів в Україні.
Здобувачі освіти технологічного відділення групи 2-ХТ-ВХП-10/11 разом з класним керівником Стефанією Кундрат відвідали Історико-меморіальний музей політичних в’язнів та провели там годину історичної правди «Реабілітовані історією».
Мета даного виховного заходу: вшанувати світлу пам’ять безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей, ознайомити студентів з трагічним минулим нашого народу, бережно ставитися до історії своєї країни, виховувати особистісні риси громадянина України, патріотизм, дотримання традицій вшанування померлих і загиблих.
У музеї здобувачі освіти побачили багато цікавих фактів дотичних до мучеництва українських патріотів. Голодомор в Україні тривав 17 місяців (з квітня 1932 року по листопад 1933 року). Навесні 1933-го від голоду вмирали 17 людей щохвилини, 1000 – щогодини, майже 25 тисяч – щодня.
Голодомор - бо голод був штучний, тобто організований тодішнім керівництвом для того, щоб зламати опір українських хліборобів, знищити український народ. Історики називають різні цифри жертв голодомору. Але всі вони страшні. У світі не зафіксовано голоду подібного тому. Тільки вдумайтеся: вимерло в нашому краї до 10 млн. людей. Традиційне українське село зі своїми звичаями було зруйноване.
Українці в усьому світі у ці дні згадують мільйони жертв Голодомору 1923-1933 років – жахливого злочину сталінського режиму, який знищував наш народ голодом. Також вшановують пам’ять жертв масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.
Це більше, ніж просто дата в календарі. Це нагадування про нашу силу та прагнення до свободи, які не зламали навіть найтемніші сторінки історії. Свічка пам’яті – символ не лише скорботи, але й незламності української душі.
У ці дні по всій Україні люди запалять свічки, щоб пом'янути тих, кого забрали сталінські катівні та голодна смерть. Хай же пам'ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.
Класний керівник Стефанія КУНДРАТ