ДОСЛІДЖЕННЯ ЯКОСТІ ПРОДУКЦІЇ - ВАЖЛИВА СКЛАДОВА ОСВІТНЬОГО КОМПОНЕНТА «ТЕХНОХІМІЧНИЙ КОНТРОЛЬ»
У вивченні освітнього компонента «Технохімічний контроль» велика увага приділяється експериментальній роботі. На технологічному відділенні у групах 4-ХТ-ВХК- 3/9 та 4-ХТ-ВХК-6/11 проведено таке заняття 5 листопада.
Метою лабораторного заняття було навчитись визначати фізико-хімічні показники якості хлібобулочних виробів, удосконалити навички та вміння проводити хімічний експеримент.
Саме на таких заняттях здобувачі освіти застосовують знання у практичних ситуаціях, закріплюють вивчений матеріал, набувають таких компетентностей як здатність проводити контроль якості і безпечності сировини, напівфабрикатів та готової продукції, здатність використовувати нормативно-технічну документацію в харчових технологіях.
Одним з основних фізико-хімічних показників якості хлібобулочних виробів є їх кислотність. Визначення загальної кислотності ґрунтується на нейтралізації розчинів досліджуваної речовини сильними лугами під час титрування.
Здобувачі освіти титрували витяжки, приготовлені з м’якушки хліба «Тернопільський» розчином натрій гідроксидом в присутності індикатора фенолфталеїну. Закінчення титрування визначали за зміною кольору індикатора. Підставляючи значення об’єму лугу, витраченого на титрування, у певну формулу обчислювали кислотність хліба. Активна кислотність характеризується величиною рН. Її можна визначати колориметричним методом за допомогою індикаторів, забарвлення яких залежить від величини рН. Здобувачі освіти визначали орієнтовну активну кислотність за допомогою рН-індикаторів (індикаторних папірців).
Здобувачам освіти цікаво було проводити дослідження і дізнатися наскільки якісна продукція нашого хлібозаводу. Адже нині в хлібопекарській і макаронній галузі все ширше використовують нетрадиційну сировину та харчові добавки, тому дуже важливо контролювати якість продукції. Саме на таких заняттях здобувачі освіти опановують методи аналізу, що використовуються в контролі хлібопекарського та макаронного виробництва.
Викладач Галина ГАВРИЛЮК