ЦИКЛ ТРЕНІНГІВ «ЗМІНЮЙ В СОБІ НЕГАТИВНЕ СТАВЛЕННЯ ДО ІНШИХ»
Упродовж другої половини вересня в коледжі для студентів І-го і ІІ-го курсів практичним психологом Олександром Королем проведено цикл тренінгів: «Змінюй в собі негативне ставлення до інших» з метою надання інформації підліткам про булінг, його причини, види, ознаки та структуру; ознайомлення з основними стратегіями протидії булінгу; відпрацювання конструктивних способів протидії булінгу в студентському середовищі та вправ на згуртування колективу.
Олександр акцентував увагу на тому, що булінг (цькування) є серйозною проблемою сучасного молодіжного середовища. Провів аналіз основних причин цькування, за результатами опитування U-Report, зокрема: ігнорування булінгу дорослими (37%). Більше 25% звернень на Національну дитячу «гарячу лінію» стосуються випадків булінгу. За результатами опитувань, близько 40% дітей, які стикалися з булінгом, не повідомляють про це батькам, а 44% свідків булінгу не втручаються через страх стати наступною жертвою.
Під час тренінгів здобувачі освіти поглибили свої теоретичні знання про булінг, його види, ознаки, механізми. Навчилися визначати групи ризику (жертв та булерів) та протидіяти їм.
Захід сприяв згуртуванню колективів, формуванню довірчих стосунків через особливу форму взаємодії – тренінгу. В процесах групової динаміки за допомогою формування свідомого та відповідального ставлення до проблем та потреб інших членів групи (небайдуже ставлення до жертв булінгу, знання способів ефективної допомоги, а не пасивного спостерігача) осягнули та набули навичок розширення меж особистісної значимості.
У рамках тренінгу було розроблено пам’ятку для студентів: «Рекомендації, як протистояти боулінгу».
Активне посилання на пам’ятку:
https://drive.google.com/file/d/1uKrhigWVNjOSRxBmlbiXjxug1AhxExak/view?usp=drive_link
Керівник тренінгів наголосив, що коледж відіграє ключову роль у створенні безпечного середовища для всіх учасників освітнього процесу, яке сприяє формуванню навичок безконфліктного спілкування та ненасильницької поведінки. Успішна протидія булінгу в коледжі має системний підхід, в основі якого лежить співпраця та підтримка керівництва, батьків, громадських організацій, а також активна участь студентства.
Практичний психолог Олександр КОРОЛЬ