ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ГРА «Я ОБИРАЮ ЧЕСНІСТЬ»
30 жовтня викладачкою Аллою Вовк разом із групою 2-ГРС-10/11 був проведений нетрадиційних позакласний захід у вигляді екскурсії до міського парку, тема якого: «Я обираю чесність».
Мета: сприяти формуванню комунікативної компетентності, формування уявлення про людські чесноти й недоліки, а саме про правдивість і брехливість, оцінювати свої і чужі вчинки з морального боку, виховувати бажання завжди говорити правду.
Екскурсія почалася із бесіди на тему правдивості, чесності. Правда і брехня, чесність, порядність, щирість, лицемірство, лукавство – ці поняття дуже часто супроводжують людину. Одні її возвеличують, інші – ганьблять. Правда – це те, що відповідає дійсності. Правдивий – той, хто говорить правду. Брехня – це те, що є не правдою. Брехун – людина, яка говорить неправду.
Далі із здобувачами освіти зіграли у гру «Мозковий штурм». Викладач задавала питання, на які потрібно було відповідати, щоб закінчити речення:
-Коли я говорю неправду, я відчуваю…
-Коли я говорю правду, я відчуваю…
-Людина, яка обманює…
-Мені соромно за свій поступок, тому що…
Таким чином робимо висновки, що:
1)Коли мене обманюють і коли я обманюю, то я переживаю неприємні відчуття.
2)Людина, яка говорить неправду, компрометує себе в очах інших, втрачає їхню довіру, хороше ставлення.
Далі був конкурс «Чесно – нечесно». Викладач задавала здобувачам освіти питання. Якщо відповідь студента була «так», то він отримував осінній листок, якщо «ні» - то нічого не отримував. Питання: «Чи чесно кидати друга в біді?», «Чи чесно визнавати свою провину?», «Чи чесно обговорювати вчинки інших?», «Чи чесно користуватися чужими речами?», «Чи чесно повернути знайдену річ власнику?», «Чи чесно повертати гроші в магазин, якщо продавець дав більше здачі, ніж потрібно?
Розіграли ситуаційну задачу : - Як ви вчините, коли: «Знаєте, що товариш ваш завинив, а карають іншого?», «Коли соромно сказати правду?», «Чи поважають людину, яка каже неправду?», «Чи хочемо ми щоб нас поважали?».
Пам’ятаймо, що чесністю і правдивістю варто пишатися. Той. Хто її має завжди знайде хороших друзів, поважатиме себе сам і здобуде пошану серед інших, матиме чисте сумління, впевненість в собі.
Класний керівник Алла ВОВК