Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

ВИХОВНИЙ ЗАХІД «ПРАВЕДНИКИ БАБИНОГО ЯРУ»

Дата: 29 вересня о 00:00
Автор: admin 0. 1.
52 перегляда

29 вересня  - День вшанування памяті жертв Бабиного Яру. В річницю київської трагедії 29 вересня – вічна пам’ять жертвам Бабиного Яру! Вдячність народів подвигу його праведників! В цей день згадуємо про яри смерті і подвиг Праведників .

У групах 3-ХТ-ВХК-5/9 і 3-ХТ-ВХК-8/11 30 вересня відбувся виховний захід «Праведники Бабиного Яру». Відкрила захід Галина  Гаврилюк, класний керівник груп, звернувши увагу здобувачів освіти на важливість гідного вшанування пам’яті жертв злочинів, скоєних нацистами під час Другої світової війни (німецько-радянської війни), зокрема, під час окупації німецько-нацистськими військами міста Києва та території України. А це виховання у сучасного покоління поваги до збереження пам’яті, формування культури міжнаціональних відносин у суспільстві в цілому.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять усіх жертв Бабиного Яру та загиблого населення України під час німецько-нацистської окупації.

Змістовними були розповіді здобувачів освіти про злочини проти людства та людяності, про трагедію Бабиного Яру, що стала символом геноциду – «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення людей, а також про паралелі між геноцидами минулого та геноцидом Українського народу під час російсько-української війни. Ці розповіді супроводжувалися  презентаціями  та відеоматеріалами.

Здобувачі освіти обговорили окремі аспекти трагедії Бабиного Яру і зробили наголос на таких важливих фактах:

1.Бабин Яр – місце пам’яті близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941-1943 роках.  Серед них – не тільки євреї, але й роми, українці, підпільники Організації українських націоналістів, червоноармійці, комуністи, «саботажники», порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова;

2.Провідна роль у розстрілах кінця вересня початку жовтня 1941 року в Бабиному Яру належить зондеркоманді 4а. Цей нацистський підрозділ здійснив також масові вбивства євреїв у Львові, Рівному, Луцьку, Новограді-Волинському, Житомирі, Білій Церкві та інших містах;

3.На жаль, і донині у світі поширюються антиукраїнські та антисемітські міфи про Бабин Яр, вигадані у Радянському Союзі та російській федерації;

4.Сьогодні геноцид українського народу вчиняє російська федерація. І ми, українці, знову боремося за своє існування, свою незалежність та державність.

Анастасія Кирея та Настя Лупиніс розкрили тему вшанування рятівників, Праведників народів світу, зокрема, українців-героїв, які рятували євреїв під час ІІ Світової війни. Порятунок євреїв у роки нацистської окупації Європи став предметом вивчення у Державі Ізраїль. Національний інститут пам’яті Катастрофи і Героїзму Яд Вашем 1963 року затвердив критерії для отримання почесного звання «Праведник народів світу». Праведниками визнаються неєвреї, які, ризикуючи життям, рятували євреїв під час Голокосту. Всіх, хто був причетний до порятунку, нагороджують медалями й дипломами, на їхню честь висаджують дерева на Алеї Праведників, їм призначають довічні пенсії.

У СРСР знищення євреїв під час Другої світової війни замовчувалося. Наслідком цього стало й те, що рятівники з цих територій (включно з УРСР) опинилися поза практиками вшанування. На момент розпаду Радянський Союз посідав 17-те місце серед країн, звідки походили Праведники народів світу. Активні пошуки жителів України – рятівників євреїв розпочалися лише з жовтня 1988 року, коли запрацювало Київське товариство єврейської культури та його перша структура – фонд «Пам’ять Бабиного Яру». Фонд спрямував зусилля на пошук праведників в Україні. У квітні 1989-го він затвердив звання Праведник Бабиного Яру і Праведник України. На 1 січня 2021 року відомі імена  2673 Праведників з України (4 місце серед країн, у яких встановлено факти порятунку). Праведники – це цивільні беззбройні жителі окупованих територій. Серед них люди різних національностей – українці, росіяни, поляки, білоруси, татари, вірмени, греки й німці. Вшановуючи Праведників, мусимо пам’ятати, що їхні вчинки – не лише факти порятунку людей чи цілих сімей, а й  ризик власним життям, життям рідних, включно з малолітніми дітьми або старими батьками.

Вразила всіх розповідь Наталі Фаб’янчук про історії сімей, які врятували євреїв, що змогли втекти з Бабиного Яру.  І в теперішній час,  час війни ( травень 2024 р.), Посольство Ізраїлю нагородило три сім’ї з Волинської, Тернопільської та Львівської областей, які визнано Праведниками народів світу за порятунок євреїв під час Голокосту. Церемонія пройшла у Львівській міській раді.

Класний керівник наголосила, що  нацистська операція в Бабиному Яру 29–30 вересня стала однією з наймасштабніших каральних акцій Другої світової війни. Більшість населених пунктів України мають свої більші чи менші «бабині яри» – місця нацистських розстрілів євреїв та інших жертв. Голокост – важка незагоєна рана в історії України в Другій світовій війні. Жертвами злочину стали близько півтора мільйона українських євреїв. Нацисти знищили їх як соціокультурну й етнорелігійну спільноту.

Галина Гаврилюк звернулася до здобувачів освіти, говорячи про  історичну справедливість та історичну пам’ять, без яких не може розвиватися людство і, особливо про їх значимість для України нині, у час російсько-української війни. Також вона акцентувала увагу на те, що важливо досліджувати, вивчати, поширювати правдиву історію України. Адже сучасні покоління не можуть змінити історію, але можуть пам’ятати та робити висновки, здійснювати заходи, щоб не повторювалися такі геноциди ніколи.

Класний керівник Галина ГАВРИЛЮК

Праведники Бабиного Яру (ФОТО)

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.