Новий навчальний рік!

ДЕНЬ ФІЗИКИ І АСТРОНОМІЇ. УФОЛОГІЧНИЙ СИМПОЗІУМ З АСТРОНОМІЇ «У ПОШУКАХ ПОЗАЗЕМНИХ ЦИВІЛІЗАЦІЙ»

Дата: 29 травня о 00:00

Уфологія – це діяльність науковців зі збору даних про спостереження нерозпізнаних літаючих  об’єктів. Ця область знань не містить точних  даних і не володіє рядом ознак, які притаманні будь-якій науці. На сьогоднішній день уфологи мають різний статус в країнах світу. Але найчастіше дослідників цієї діяльності не визнають вченими, адже, будь-яке наука повинна мати предмет дослідження,  а за роки напруженої роботи сам факт існування позаземних цивілізацій не був доведений. Проте є чимало відомих науковців, які стверджують про існування інопланетян і навіть будують теорії.

Здобувачі освіти групи 2-ХТ-ВХП-5/9 (викладач Світлана Кедись) провели імпровізований уфологічний симпозіум, де розглядалися  різноманітні гіпотези існування НЛО. Тут зібралися прихильники теорії існування позаземних цивілізацій та їхні опоненти.

Представники групи уфологів спробували довести рівняння Дрейка – формулу, за допомогою якого можна визначити кількість цивілізацій у нашій Галактиці Чумацький Шлях, з якими у людства є шанс вступити в контакт. А  ідея Мультивсесвіту – бульбашковий всесвіт викликала бурхливі обговорення та суперечки. Їхні суперники відстоювали думку антропоцентризму, адже  аналіз співвідношень і значення фізичних констант (гравітаційна стала, електромагнітна і ядерна взаємодії, маси електрона, протона і нейтрона та ін.) переконують, що вони настільки узгоджені між собою і будь-які найменші відхилення могли б поставити Землю на рівні з іншими планетами Сонячної системи щодо життя.

На симпозіумі студенти дискутували щодо ідеї поширення життя Галактикою завдяки космічному пилу зі складними молекулами, розглянули думки видатних світових вчених, зокрема, А. Ейнштейна, І. Климишина, А. Сахарова, Е. Фермі тощо.

Насамкінець учасники симпозіуму, аналізуючи факти та наукові дослідження, зробили висновок, що інтерес до питання існування позаземних цивілізацій зростає і, можливо, в наступні десятиліття воно буде вирішено.

Викладачка фізики Світлана Кедись

Уфологічний симпозіум (ФОТО)