УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ ОБЛАСНОГО МЕТОДИЧНОГО ОБ’ЄДНАННЯ ВИКЛАДАЧІВ ІНФОРМАТИКИ ТА КОМП’ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ЗФПО ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
20 травня відбулося засідання обласного методичного об’єднання викладачів інформатики та комп’ютерних технологій закладів фахової передвищої освіти Тернопільської області на тему «Інформатика та комп'ютерні дисципліни у профільній загальноосвітній підготовці» у форматі онлайн конференції.
Модератором заходу виступив Галицький фаховий коледж імені В’ячеслава Чорновола.
У роботі відеоконференції взяли участь понад 40 представників 17 навчальних закладів фахової передвищої освіти Тернопільської області та представники кафедри інформатики та методики її навчання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка та кафедри інформаційних технологій та методики навчання інформатики Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка. До підготовки та участі у засіданні долучилась доктор педагогічних наук, професор кафедри інформатики та методики її навчання Оксана Ярославівна Романишина.
Учасників привітала заступник директора з навчально-методичної роботи Галицького фахового коледжу імені В’ячеслава Чорновола М.Л.Глинська. Вона озвучила актуальні питання організації освітнього процесу у закладах фахової передвищої освіти та підкреслила важливу роль саме викладачів інформатики та комп’ютерних дисциплін.
Із вітальним словом до учасників звернулася голова обласного методичного об’єднання викладачів інформатики та комп’ютерних технологій Ольга Посвятовська. Вона звернула увагу на основні моменти роботи МО в поточному навчальному році, окреслила перспективи та ознайомила учасників із порядком проведення засідання.
У конференції взяли участь викладачі інформатики Ольга Дрюченко, Марія Шуль, Володимир Стібель.
Учасники конференції – викладачі та студенти представили свої доповіді, у яких розкрили питання інтеграції загальноосвітнього предмету «Інформатика» з дисциплінами фахового молодшого бакалавра різних спеціальностей.
Усі доповіді були змістовними, належно підготовленими та в повній мірі розкривали суть обраних для представлення тем в межах загальної теми засідання.
Під час засідання шляхом анонімного опитування учасників з’ясовували побажання щодо формату проведення засідань ОМО та їх тематики.
На завершення тригодинної плідної праці було проведено анкетування членів МО на предмет їх участі у заходах науково-методичного спрямування та друкуванні своїх статей, тез на обласному, Всеукраїнському та міжнародному рівнях. При обговорені результатів було висунуто ряд пропозицій щодо заходів по активізації роботи членів МО у поширенні передового педагогічного досвіду.
Зустріч була продуктивною та цікавою. Захід пройшов на високому науково-методичному та технічному рівнях, про що свідчать схвальні відгуки учасників засідання.
Викладачка інформатики Ольга Дрюченко