ДІАЛОГИ БЕЗ ТАБУ «НАВЧАННЯ З ПРИСМАКОМ БРЕХНІ»
15 квітня у групі 1-ХТ-ВХП-7/9 (класний керівник Ольга Дрюченко) відбулася виховна година у формі діалогів без табу на тему «Навчання з присмаком брехні». Захід був спрямований на розвиток критичного мислення та усвідомлення важливості правдивості в інформації, яку ми сприймаємо.
Здобувачі освіти говорили про шкідливість брехні або фейків, особливо коли йдеться про інформацію, яку ми сприймаємо через масові медіа та соціальні мережі, про шкоду вірусних чуток. Розглянули приклади фейкових новин.
Особливу увагу приділили важливості правдивості та наслідкам брехні у навчанні. Адже усі учасники освітнього процесу мають керуватися етичними принципами та визначеними законом правилами – дотримуватися академічної доброчесності.
Викладач запропонувала здобувачам освіти приклади студентських робіт, у яких потрібно було віднайти прояви академічної недоброчесності: розв’язування задач за допомогою математичного калькулятора, написання творів з використанням Chat GPT, переклад іноземних творів за допомогою штучного інтелекту, плагіат тощо.
На завершення студенти провели поетичне змагання із розумним додатком – спробували написати вірш. А потім намагалися визначити, який із віршів написаний людиною, а який – комп’ютером.
Здобувачі освіти погодилися, що використання розумних додатків у навчанні може бути корисним і доброчесним, якщо дотримуватися певних принципів і правил. Вони можуть бути корисним інструментом для підтримки навчального процесу, якщо використовуватимуться з усвідомленням меж та можливостей технологій. Проте наголосили на важливості критичного мислення, перевірці джерел інформації та відповідальному використанні соціальних мереж, роботизованих систем, різноманітних розумних додатків. Адже правда завжди важливіша за зручні або емоційно привабливі маніпуляції.
Класна керівниця Ольга Дрюченко