ЗАНЯТТЯ-ЕКСКУРСІЯ У ХАРЧОВУ ЛАБОРАТОРІЮ «ТЕРНОПІЛЬСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ»
У рамках проведення тижня популяризації загальноосвітніх дисциплін було проведено заняття-екскурсію у харчову лабораторію «Тернопільстандартметрологія» у групах 2-ХТ-ВХК-5/9 та 2-ХТ-ВХК-8/11 викладачами хімії Галиною Гаврилюк та Ольгою Клим.
Випробувальна лабораторія ДП «Тернопільстандартметрологія» є однією з найбільш потужних у західному регіоні України. Її статус та компетентність підтверджені відповідною акредитацією. Вона здійснює випробування всіх видів харчової продукції та продовольчої сировини, в тому числі напівфабрикатів, продукції ресторанного господарства, з визначенням наступних показників: токсичних елементів, пестецидів, мікотоксинів, техногенних радіонуклідів, мікродомішок, основних фізико-хімічних показників (масової частки вологи, жиру, густини, кухонної солі, цукру, сахарози, кислотності, клейковини, масової частки білка та олії в олійних культурах, нітратів, густаміну в рибі, домішок, крупності помелу, кофеїну, кісткових вкраплень в ковбасах, кислотного колірного числа, цукристості буряків та інших). Про це розповіла завлабораторією Світлана Степанівна.
Здобувачі освіти ознайомилися із роботою лабораторій фізико-хімічного контролю, хроматографічної, радіологічної.
Техніки-технологи з виробництва борошняних, кондитерських виробів та харчоконцентратів побачили наскільки важливими є знання і хімічні аналізи для якості продукції. Зокрема ознайомилися із визначенням якості зерна. Адже харчування і здоров’я людини є тісно пов’язані між собою. Їжа є одним із факторів, що допомагає людині зберегти здоров’я. Також почули багато цікавих порад щодо якості продуктів.
Цілком очевидно, що проведення заняття на виробництві або в умовах пов’язаних із майбутньою професією є важливою умовою для активізації навчально-пізнавальної діяльності здобувачів освіти з дисциплін «Хімія», «Аналітична та фізколоїдна хімія». Вивчаючи теми якісних реакцій з цих дисциплін, здобувачі освіти побачили зв’язок вивченого матеріалу з реальністю. А це, погодьтеся, є великою мотивацією для них і для зростання їх пізнавального інтересу. В процесі екскурсії здобувачі освіти не тільки збагатилися знаннями, але вони побачили зв'язок теорії з практикою, з життям. Здобувач освіти розуміє для чого він вивчає те чи інше питання. Навчальні екскурсії сприяють розвитку творчих здібностей, спостережливості, пам'яті, мислення; формуванню естетичних почуттів; активізації пізнавальної і практичної діяльності. В процесі вивчення хімічних дисциплін вони допомагають засвоїти опорні поняття, отримати наочні уявлення і практичний досвід, забезпечити глибше розуміння матеріалу.
Таке заняття залишило позитивні емоції та дало більше усвідомлення здобувачам освіти в тому, що хімічні дисципліни є важливою складовою їхніх знань.
Викладачка хімії Галина Гаврилюк