ЕКСКУРСІЯ ДО МУЗЕЮ ПОЛІТИЧНИХ В'ЯЗНІВ

Дата: 9 травня о 00:00

9 травня разом із здобувачами освіти груп 2-ВХП-8/11 та 2-ВХК-8/11 відвідали Музей політичних в'язнів — історико - меморіальний музейний заклад у місті Тернополі. Музей діє від 14 жовтня 1996. Засновник - Інститут національного відродження України та Тернопільська обласна спілка політв'язнів і репресованих України. Захоплюючо - цікаву, пізнавальну екскурсію провела сама директор музею - Уляна Рикун.

Станом на сьогодні виставкові зали музею розміщені у 28-ми камерах колишнього слідчого ізолятора радянської спецслужби. Будівля, в якій знаходиться музей була побудована на базі підвалів будинків XVII та XIX століть у 1944 – 1947 роках німецькими військовополоненими.

Окремо п. Уляна розповідала про жінок УПА, ОУН- медсестер , зв'язківців. Зокрема, розміщені експонати про Катерину Зарицьку, Галину Дидик, Марію Потикевич-Заболотну, Євгенію Нагай та інших. Експонуються їх особисті речі, виготовлені власними руками каторжанок: вервечка, зроблена із хліба, альбом із малюнками, жіночі тюремні костюми, взуття, оригінали табірних листів, поштівки, фото, тощо. В експозиції також представлені макети виправно-трудового табору, бараку, вагона, у якому вивозили політв’язнів у віддалені райони СРСР, а також карта, на якій позначено більшість таборів ГУЛАГу.

Сьогодні, в час війни, жінки України, як і чоловіки, роблять все що можуть, щоб зупинити війну. Воюють і волонтерять, народжують дітей у підвалах, готують бандерівські смузі, закликають до відповідальності світових лідерів, залучають світову спільноту, допомагають, рятують життя, зберігають спокій. А саме головне, жінки надихають на боротьбу за Україну весь світ. Хтось із них боронить Україну ще з 2014 року, а хтось долучився до війська вже після 24 лютого 2022 року.

Найвідоміші героїні російсько-української війни - Юлія Паєвська («Тайра»), Катерина Поліщук («Пташка»), Євгенія Емеральд («Жанна д’Арк»).

Історія України повторюється... І сьогодні ми захищаємо наші землі, виборюємо право бути вільними, бути УКРАЇНЦЯМИ!

Класна керівниця Алла Вовк

Екскурсія (ФОТО)