ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЕКОПРОЄКТІВ «УНІКАЛЬНА ПРИРОДА СМІТТЯ»

Дата: 15 квітня о 00:00

Утилізація сміття є актуальною не тільки в Україні, а й в усьому світі. Розв’язання цієї проблеми є різними, проте, в усіх країнах боротьба з відходами розпочинається із сортування відходів. Це значно зменшить їх кількість, яка накопичується на сміттєзвалищах, тому з екологічної точки зору таких підхід є вкрай важливим. Сортування сміття може бути вигідне економічно, адже, серед відходів є цінні матеріали: метал, папір, пластик, органічні відходи. Все це вторинна сировина, на якій можна заощадити і використати неодноразово.

Викладачі циклової комісії природничо-наукових дисциплін започаткували екологічну акцію «Унікальна природа сміття», мета якої – збір побутових відходів: бляшаних і скляних банок, пластикових кришечок, упаковок з дитячого харчування, використаних батарейок. Упродовж семестру учасники освітнього процесу коледжу мають змогу принести перелічені матеріали в спеціальні коробки, які розміщені у холі закладу.

За січень-квітень накопичено не одну коробку побутового сміття. Студентська рада коледжу налагодила співпрацю із волонтером Ольгою Тимошенко, яка організовує збори таких відходів і спрямовує їх на допомогу ЗСУ. Наприклад, за виручені кошти від переробки кришечок будуть придбані дрони.

Здобувачі освіти неодноразово бували і на пункті збору гальванічних елементів, які є у місті Тернополі. Тепер переконані, що вживані шкідливі батарейки будуть утилізовані і не принесуть шкоди ґрунтам та навколишньому середовищу.

Такі екопроєкти стали поштовхом до активних дій для небайдужих студентів та  викладачів, популяризуються та залучають все більше однодумців серед молоді. Адже, зміни починаються з кожного українця, який готовий  боротися за рідну державу та берегти її скарби.

Голова циклової комісії Світлана Кедись

Екоакція (ФОТО)