ЛІТЕРАТУРНА КАВ’ЯРНЯ «УЛЮБЛЕНЕ ШЕВЧЕНКОВЕ СЛОВО»

Дата: 11 березня о 00:00

Цьогоріч українці відзначають 210 річницю з Дня народження славетного генія, мислителя, талановитого художника, майстра поетичного слова  Тараса Шевченка. Це один з найвизначніших поетів, творчість якого вражає своєю глибиною та актуальністю. Для кожного з нас він є національним героєм, пророком, а його слово – зброєю у боротьбі за незалежність України.

Щоразу образ Шевченка переосмислюється, надається йому сучасного забарвлення. Це герой Помаранчевої революції та Євромайдану, а сьогодні – нескорений воїн ЗСУ, що надихає до боротьби та влучно словом знищує ворога.

11 березня студенти коледжу разом із викладачами з нагоди цієї знакової дати зібралися у літературній кав’ярні, щоб декламувати улюблені твори Кобзаря, мелодійно передати драматизм дівочої долі та красу слова у піснях, виразити думки Генія у танці. І все це дійство відбувалося в імпровізованому арт-кафе за філіжанкою кави та чаю.

Надзвичайно проникливо вкотре врізалися в душу усім поціновувачам Шевченкового слова поезії «Як би ви знали, паничі…» у виконанні Каріни Горак під акомпанемент Соломії Левенець, кожна нота піаніно підкреслювала важке та злиденне життя кріпаків. Трепетно і зворушливо передала страждання дівчини через бездушність та жорстокість панів Каріна Лилик, декламуючи вірш «Лілея».

Ніжно, мелодійно звучали пісні, покладені на музику «Садок вишневий коло хати» та «Тополя» у виконанні Лізи Лопацької та викладачки математики Ольги Дрюченко.

Не залишили байдужими і «Думи мої …», виражені у танцювальних рухах, які зуміли майстерно передати талановиті танцівниці Юліана Завадівська та Ангеліна Шиманська.

У літературній кав’ярні звучало ще багато творів Шевченка, лунали міркування щодо геніальності Великого Кобзаря, його пророчих слів.  Всі учасники погодились, що послання, які передав нам митець

«Боріться – поборете,

Вам Бог допомагає!

За вас правда, за вас слава,

і воля святая!»

стали закликом до дій, стали рядками новітньої історії України.

Арт-наставник літературної кав’ярні Світлана Кедись

Літературна кав’ярня (ФОТО)