МОВНИЙ ТУРНІР «ОБ’ЄДНАЛИСЯ ЛЮБОВ’Ю ДО МОВИ»

Дата: 22 лютого о 00:00

22 лютого у коледжі відбувся мовний турнір «Об’єдналися любов’ю до мови» між здобувачами освіти другого курсу,  присвячений Міжнародному дню рідної мови.

Виховний захід мав навчально-пізнавальне значення з елементами художньо-музичної композиції. Учасники представляли свої мовні виступи на теми, пов’язані з культурою мови, мовою, літературою. Оцінювалася якість мовлення, зміст виступу та його оригінальність.

У мовному турнірі змагалося дві команди по шість учасників в кожній. Учасникам конкурсу пропонувалося пройти десять турів.

У першому турі кожна команда представляла свою назву, емблему та кредо.

У другому турі «Розминка» учасники команд почергово відповідали на запитання мовознавчої вікторини.

Третій тур «Кращі знавці фразеологізмів» проводився між капітанами команд, завданням  яких було пригадати якнайбільше фразеологізмів із назвами свійських тварин або птиці.

Під час четвертого туру «Сім і один» конкурсанти називали фразеологізми з числівниками сім, один, сім та один.

У п’ятому конкурсі «Чи знаєш ти?» учасники команд відгадували слово у фразеологізмі за жартівливою характеристикою.

Завданням шостого туру «Іншомовний відповідник» було назвати означуване поняття професійного спрямування одним словом-іменником іншомовного походження.

У сьомому турі «Хто швидше» кожна з команд за спроектованою на екран світлиною називали ім'я, прізви­ще, галузь професійної діяльності, досягнення визначної особистості.

Учасники восьмого туру «Гумористичний калейдоскоп» декламували  усмішки Павла Глазового, в яких осуджується зневажливе ставлення до рідної мови.

Під час дев’ятого туру «Майстерня редактора» членам команд зачитувалися  неправильні словосполучення, які потрібно було  відредагувати.

Завданням десятого туру «У рідному краї й серце співає» було показати театралізовані мініатюри народних та авторських українських пісень.

Мовний турнір завершився підбиттям підсумків та визначенням переможців.

Під час мовного турніру «Об’єдналися любов’ю до мови» серед учасників виявились талановиті знавці української мови та літератури. Турнір сприяв підвищенню інтересу до вивчення мови та культури, а також створив позитивне мовне середовище для здобувачів освіти коледжу.

Класна керівниця Лілія Ярема

Об’єдналися любов’ю до мови (ФОТО)