ФІЗИКО-МАТЕМАТИЧНІ ПЕРЕГОНИ «МОВА МАЄ ЗНАЧЕННЯ!»

Дата: 21 лютого о 00:00

Щороку 21 лютого відзначають Міжнародний день рідної мови. Як і раніше, для кожного українця відома очевидна істина: мова має значення. Це наш ідентифікатор, унікальний код ДНК, найцінніше надбання українського народу, духовна зброя. Наше спільне завдання – берегти, плекати чистоту, всебічно збагачувати рідну мову. Адже, як зазначила Ліна Костенко, «Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирає мову».

Здобувачі освіти перших курсів відзначили цей день фізико-математичними перегонами «Мова має значення!». Чотири команди завзятих мовознавців змагались між собою, демонструючи знання не тільки з української мови, а й з фізики та математики.

Команда «Юні дослідники» (1- ХТ-ВХП-7/9) змогли за 1 хв відшукати 16 синонімів до слів траєкторія та вектор, а також відмінно визначили частини мови в реченнях. А їхні суперники «Переможці» (1-М-7/9) зуміли не тільки знайти найбільше граматичних помилок в реченнях, а й хибні фізичні та математичні факти. Не відставали від них і лінгвісти «Світлячки» (1-ПТ-7/9, ХТ-ВХК-7/9), які стали першими у конкурсі пантоміми, в якому за короткий проміжок часу змогли відгадати слова: графік,  відсоток, тяжіння, невагомість. А от їхні суперники «Рататуйчики» (1-ГРС-7/9) безапеляційно перемогли у змаганні «Фразеологізми і фізичне явище».

Цікавим  був конкурс есе «Чому потрібно вчити природничі науки», який був із перчинкою, оскільки командам пропонувалось розкрити тему, обов’язково використовуючи слова: висота, основа, дифузія, мегасвіт та теорема.

Насамкінець, всі суперники зійшлися у фінальному поєдинку: учасники, насолоджуючись поезією Ліни Костенко «Крила» у виконанні геніального українського актора Богдана Ступки, повинні були відшукати у рядках віршів фізичні явища. Найкращими виявилися студенти групи 1-М-7/9, які і стали переможцями (таки недаремно назвали свою команду «Переможці»).

Тріумфатори фізико-математичних перегонів отримали солодкий цукерковий кубок, а усі учасники – не менш смачні заохочувальні призи.

Організаторами дійства були Світлана Кедись, Ольга Дрюченко та Марія Шуль.

Викладачка Світлана Кедись

Фізико-математичні перегони (ФОТО)