МОЗКОВИЙ ШТУРМ «ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ: ВИКЛИКИ АКАДЕМІЧНІЙ ДОБРОЧЕСНОСТІ»
Сьогодні, мабуть, не існує жодної сфери діяльності людини, де б не використовувалися можливості штучного інтелекту. Його стрімкий розвиток піднімає багато питань щодо позитивного чи негативного впливу штучного інтелекту на людство.
15 січня здобувачі освіти групи 1-ХТ-ВХП-7/9 (класний керівник Ольга Дрюченко) порушили питання дотримання академічної доброчесності учасниками освітнього процесу у сучасних умовах використання штучного інтелекту в освітній діяльності.
Проаналізували основні проблеми, пов’язані з порушенням академічної доброчесності, обговорили нормативну документацію, яка регламентує питання доброчесності у сферах науки та освіти, розглянули стан розвитку академічної доброчесності в українському соціумі.
На жаль штучний інтелект існує в просторі академічної доброчесності не перший рік і вже став синонімом академічної недоброчесності студентів. Здобувачі освіти масово використовують онлайн-перекладачі, «розумні» додатки, ChatGPT тощо. Усе це посприяло підвищеній увазі до академічної доброчесності та до заохочення розвитку культури доброчесності.
Студенти запропонували шляхи боротьби з академічною недоброчесністю: навчати, пояснювати, що таке плагіат і чому це неправильно; допомагати утримати здобувачів освіти від використання моделей штучного інтелекту та притягнути їх до відповідальності за свої дії; надати студентам відгук про те, як покращити їхню роботу; використовувати інструменти виявлення плагіату; установити чіткі вказівки щодо використання GPT-3 та інших ресурсів.
Здобувачі освіти зійшлися на тому, що технології штучного інтелекту забезпечують суспільство необхідними елементами для життєдіяльності, тим самим роблячи його вразливим та залежним. Сучасні швидкозмінні умови розвитку цифровізованого суспільства диктують зміну пріоритетів держави й суспільства і в галузі освіти.
Класна керівниця Ольга Дрюченко