ІСТОРИЧНИЙ РЕПОРТАЖ «ГОЛОКОСТ: НЕВІДОМІ ВІХИ ІСТОРІЇ»
Голокост – безпрецедентний прояв зла,
який не можна просто залишити в минулому і віддати забуттю
Кофі Анон
27 січня - Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, який був запроваджений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у 2005 році, щоб вшанувати пам’ять мільйонів, які загинули від нацистських окупантів.
26 січня у коледжі з метою поглиблення знань здобувачів освіти про трагічні сторінки подій Голокосту в Україні й світі та вшанування пам'яті жертв нацистського режиму проведено історичний репортаж на тему: «Голокост: невідомі віхи історії».
Учасниками заходу були здобувачі освіти других та третіх курсів, викладач української мови та літератури Бобровська Т.А., викладачі історії Мурмила Н.І. та Глушок Р.Р., викладач зарубіжної літератури Кодлюк Л.І.
Зі вступним словом до присутніх звернулася Тетяна Анатоліївна, пояснила чому саме цей день обрали для вшанування пам'яті жертв Голокосту, розкрила зміст поняття «голокост», причини його виникнення. Жертвами злочинної політики нацистів у часи Другої світової війни стали 6 мільйонів євреїв, серед яких було 1,5 мільйона дітей.
Одним із найбільших і найвідоміших символів Голокосту в Україні вважається Бабин Яр, в якому окрім євреїв було знищено українських націоналістів, військовополонених , письменників. На жаль, кожне українське містечко має свій Бабин Яр. Має його і Тернопіль. Слухачі мали змогу дізнатися про гетто у Тернополі, історію меморіалу у Петрикові.
Зворушливою була розповідь здобувачок освіти Шафранської Віталії та Тарнавської Юліани про свої враження від перебування влітку у музеї Шиндлера у Кракові. «Не можливо передати емоції, які переповнювали нас, коли відчувається сирість камер, шепіт ув'язнених, тупіт чобіт, гавкіт собак, застиглі скульптури у своїх рухах. Все побачене змусило ще більше і детальніше вивчати тему Голокосту»,- стверджують дівчатка.
Викладачка німецької мови та зарубіжної літератури Любов Кодлюк розповіла здобувачам освіти про меморіал, присвячений пам'яті жертвам Голокосту «Взуття на річці Дунай» та про пам’ятник жертвам німецької окупації у Будапешті (Угорщина), які мала можливість особисто відвідати; поділилася особистими фото. Присутніх зворушило те, що 27 березня 2022 року монумет було використано в акції вшанування пам’яті загиблих у Маріуполі під час російського вторгнення в Україну. Поруч із бронзовим взуттям, з’явилося 300 пар ношеного взуття, в пам'ять про щонайменше 300 жінок, дітей і людей похилого віку, яких вбила російська авіабомба, скинута на сховище у Маріупольському драмтеатрі. На жаль, жахливий досвід, який українці переживають зараз, люди вже проходили…
Викладачка історії України Мурмила Наталія