ГОЛОДОМОР… ЗБЕРЕЖИ ПРАВДУ! ЗБЕРЕЖИ ПАМ'ЯТЬ!

Дата: 28 листопада 2023 о 00:00

В останню суботу листопада українці вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років.  У коледжі був проведений історичний екскурс « Голодомор...  Збережи правду. Збережи пам'ять.»

У ході заходу здобувачі освіти дізналися, що  Голодомор в Україні (1932-1933)  - один з найстрашніших геноцидів XX століття, коли мільйони українців загинули від голоду, що був штучно створений радянським режимом. Люди помирали від недоїдання, недостатку харчових продуктів та, як наслідок, від хвороб і виснаження. Селяни були позбавлені доступу до їжі, а конфісковане зерно було вивезено з України. Багато сільських жителів були примушені їсти траву, кору дерев та навіть людське м'ясо, щоб вижити. Офіційні статистичні дані про кількість жертв варіюються, але оцінки вчених та істориків свідчать про мільйони загиблих. Голодомор був не тільки людською трагедією, але й політичним злочином проти українського народу. Радянський уряд намагався знищити українську національну свідомість та підкорити населення. Багато країн визнали голодомор як геноцид, включаючи Україну, США, Канаду та інші.

Даний освітній захід надав можливість здобувачам освіти заглибитися у страшну історію Голодомору, найбільшої людської трагедії, яка колись сталася на українській землі. Під час історичного екскурсу студенти крок за кроком розкрили події, що передували Голодомору та зрозуміли його наслідки для українського народу.

Отже, виховний захід є вшануванням пам'яті жертв Голодомору, поширення історичної правди та збереження пам'яті про цю подію.  Разом ми зможемо навчитися з минулого та зробити світ кращим місцем для майбутніх поколінь, де подібні трагедії не матимуть місця.

Викладачка історії Наталія Мурмила

Голодомор (ФОТО)