ПАНЕЛЬНА ДИСКУСІЯ «РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ: ОЧІКУВАННЯ ТА ЗДОБУТКИ УКРАЇНИ НА ШЛЯХУ ДО ЄВРОПИ».
З метою утвердження ідеалів свободи і демократії, вшанування патріотизму і мужності українців, які стали на захист прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів українського народу 21 листопада у групі 3-ХТ-ВХП–6/11 проведено панельну дискусію «Революція Гідності: очікування та здобутки України на шляху до Європи» (класна керівниця Наталія Барська).
«10 років тому ми розпочали нову сторінку боротьби. 10 років тому українці провели свій перший наступ проти беззаконня, спроби позбавити нас європейського майбутнього, проти нашої неволі»: - такими словами була розпочата дискусія.
Здобувачі освіти ще раз пригадали події 2013 року. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять героїв Небесної Сотні.
Серед основних тем, які були винесені на обговорення, це: «Революція Гідності вчора і сьогодні», «Здобутки, які стали реальними завдяки Революції Гідності».
Під час дискусії здобувачі освіти зазначили, що Революція Гідності стала черговим етапом утвердження України як незалежної держави. Протестами українці заявили про свої цінності, свободу, незалежність, демократію, про свою незгоду з політичними рішеннями тодішньої влади. Також було зазначено, що ця боротьба забрала життя багатьох молодих людей, зокрема і студентів, які свідомо віддали своє життя, для того щоб ми жили в новій європейській Українській державі, щоб могли говорити про шлях розвитку нашої країни, про цінності, які були і є запорукою до європейського майбутнього.
Було відзначено, що найголовнішою подією є те, що Україна стала на шлях Європейського розвитку. Укладена Угода про Асоціацію з ЄС, збереження незалежності, Україна зайняла почесне місце у світі. А наслідками Революції гідності є не лише велике піднесення, емоційний заряд, який отримала українська нація, що об’єдналася, стала соборною, але і ті самі старі проблеми з якими ми стикаємося кожного дня, -це політична корупція, хабарництво, небажання здійснювати реформи. А процес розбудови нової Української держави такої якої її хочуть бачити українці ще не завершено і триватиме довго, так як крім внутрішньої боротьби між олігархами ми маємо зовнішнього агресора.
Отже, обговоривши події 2013 року і порівнявши їх із сьогоднішніми, здобувачі освіти дійшли висновку, що українці здатні захищати свої права, свободу, свої землі і державу, показали прагнення жити у країні де панує закон, свобода, демократія, хоч цінна цього вибору висока. А прагнення українців об’єднатися з європейською родиною лише зміцнилася і Українська держава впевнено рухається до повноправного членства в ЄС. І як і тоді сьогодні за вільне майбутнє вільної країни сьогодні борються наші захисники і захисниці. І всі ми віримо, що війна скоро закінчиться і Україна в перспективі перетвориться на модерну європейську Україну.
Класна керівниця Наталія Барська