ГОДИНА ПАМ’ЯТІ «ПАМ’ЯТАЄМО КОЖНЕ ЗЕРНЯ 33-ГО»

Дата: 27 листопада 2023 о 00:00, Оновлено 1 грудня 2023 о 13:05
153 перегляда

27 листопада у групах 2-М-5/9 та 2-М-5/11 пройшла година пам’яті «Пам’ятаємо кожне зерня 33-го» (класна керівниця Надія Березівська), присвячена подоланню важких наслідків Голодомору 1932-1933 років українцями у ХХІ столітті у зв’язку з політичними потрясіннями.

Євромайдан, Революція Гідності та сучасна російсько-українська війна актуалізували українську національну ідентичність.

Метою заходу було поглибити знання здобувачів освіти, присутніх про роки голодомору в Україні та його наслідки для українського народу, розвивати вміння грамотно висловлювати свої думки, використовувати різні документи, готуючись до розповіді, виступати у ролі актора, виховувати повагу до історичного минулого свого народу, який вистояв і проніс свої традиції через різні випробування.

Чи не найтрагічнішими сторінками української історії без всякого сумніву являються Голодомори. Наша держава на шляху свого становлення перенесла відразу три таких жахливих періоди штучно створених радянською владою. Особливо важким видався Голодомор 1932-1933 років, який за приблизними підрахунками забрав життя 10 мільйонів українців. Два мільйони наших співвітчизників померли з голоду в 1921-1923 роках, ще мільйон стали жертвами в період з 1946 по 1947 роки.

Здобувачі освіти представили докладну історію того, як склалася трагічна подія Голодомору, розкриваючи деталі та факти.

Перегляд документального фільму розкрив багатогранність історії та важливість пам'яті для майбутніх поколінь.

Студенти групи вражали серця всіх присутніх своїм виразним декламуванням віршів, які торкнулись болючих подій Голодомору.

Заходи також включили презентацію та обговорення того, що їли українці під час Голодомору, нагадуючи нам про важку реальність тих часів.

Учасники заходу представили міні-сценку, що ілюструє труднощі та обставини, які супроводжували українців під час Голодомору. Зображена сцена відтворювала той тяжкий час, коли кожне зерно було дорогоцінним та важливим.

Здобувачі освіти вшанували жертв трагедії хвилиною мовчання.

Класна керівниця Надія Березівська

Голодомор година пам’яті (ФОТО)