ПАТРІОТИЧНА МАЙСТЕРКА «СТВОРЮЄМО МОДУ НА ГРАМОТНІСТЬ»

Дата: 23 листопада 2023 о 00:00

Грамотність – це запорука професіоналізму та успіху, грамотну націю не здолає жоден ворог. І немає жодного сумніву, що грамотність є ознакою освіченості та інтелігентності, а вміння правильно, влучно та красиво висловлюватись часто дозволяє здолати  життєві виклики та перешкоди. Адже, мова - це зброя, а грамотність – непоборний щит кожного українця.

У групі 2-ХТ-ВХП-5/9 проведена патріотична майстерка «Створюємо моду на грамотність» (класна керівниця Світлана Кедись). «Розвивайтеся! Бути грамотним модно! Бути грамотним круто!»- саме під таким покликом відбувся цей захід.

Здобувачі освіти групи зазначили,  що грамотна людина спілкується мовою своєї держави, розвиває, удосконалює її, вивчає літературу свого народу, збагачуючись культурно, духовно та граматично. Українська мова – це візитка кожного українця, основа і фундамент нації.

Студенти на майстерці переглянули короткий історичний відеоролик «Коли забороняли українську мову», хроніка заборон рідної мови та цинічне гоніння української книги та слова вражає, адже, жодна із мов світу не зазнала такого переслідування. Тому ми зобов’язані говорити українською, бути грамотними та освіченими!

Яка чудова і різноманітна літературна мова! А яка багата вона і колоритна у кожному регіоні нашої України!  Студенти спробували пояснити слова – діалекти: йойлик, дженджик, морелі,  кобеняк, захцянка, клювак, мешти. Звичайно, діалекти у літературній мові маловживані, проте вони відображають культурні особливості нашого народу та є окрасою українського слова. Студенти ще раз посміялись із  усмішок Остапа Вишні та Павла Глазового, а бабуся із «Зачаровоної Десни» із різноманіттям мовних діалектів викликала захоплення у кожного.

Говорили учасники дійства і про суржик. Він згубно впливає на нашу мову, деформує її та нівелює особливості рідного слова. Тому перед студентами стоїть завдання подолання суржикової мови через читання української художньої літератури,  стеженням за своїм мовленням та змінами норм, звернення до словників, довідників та посібників.

Насамкінець, завідувачка технологічного відділення Ірина Пиріг, яка була гостем на патріотичний майстерці, зазначила, що грамотність – це рівень культури та інтелекту. Читайте більше, вдумливо та уважно, збагачуючи свій словниковий запас. Бо бути грамотним – це життєва необхідність.

Класна керівниця Світлана Кедись

Патріотична майстерка (ФОТО)