ФІЛОСОФСЬКІ ДІАЛОГИ НА ЗАНЯТТЯХ З ІНФОРМАТИКИ «СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ В ЖИТТІ СУЧАСНОГО ПІДЛІТКА»
Соціальні мережі стали частиною повсякденного життя. Величезна кількість людей регулярно перевіряють оновлення своїх сторінок, перебуваючи в транспорті, а також тоді, коли чекають на зустріч, або якщо виникає вільна хвилина на роботі чи в закладі освіти.
Деякі прихильники спілкування в соціальних мережах перевіряють свої акаунти навіть ще в ліжку перед тим, як встати вранці. Серед учених світу зростає занепокоєння щодо впливу цифрових технологій на емоційне благополуччя підлітків, особливо щодо страхів, тривожності та депресії.
Соціальним мережам та їх впливу психічне здоров’я молодої людини були присвячені філософські діалоги на позаурочному занятті з інформатики у групі 1-ХТ-ВХП-7/9 (викладачка Ольга Дрюченко).
Здобувачі освіти дискутували про переваги та недоліки, користь та приховану небезпеку цифрових медіа. Навели багато аргументів як про його користь, так шкоду. Серед переваг виділили такі, як дослідження та критичне мислення, зближення та спільноти, самовираження, творчість і дослідницькі інтереси, організацію та самоорганізацію. А серед загроз виокремили ризики обману, віктимізації, ізоляції, імпульсу, переконання, звикання, вплив на благополуччя та психічне здоров’я, виникнення депресії, проблеми зі сном тощо.
Підсумовуючи дискусію, студенти зійшлися на тому, що немає єдиної думки та достовірно правильного твердження щодо позитивного чи негативного впливу соціальних медіа на молодь. Все залежить, в першу чергу, від самої людини.
На завершення заняття здобувачі освіти розробили рекомендації «Кілька способів допомогти та пом’якшити потенційну шкоду, яку соціальні мережі можуть завдати підліткам і молоді».
Викладачка інформатики Ольга Дрюченко