НЕТРАДИЦІЙНЕ ЗАНЯТТЯ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ «ОСОБЛИВОСТІ РОМАНУ В.ПІДМОГИЛЬНОГО «МІСТО»
Ідеалом сучасного навчання є особистість не з енциклопедично розвиненою пам’яттю, а з гнучким розумом, з швидкою реакцією на все нове, з повноцінними, розвинутими потребами дальшого пізнання та самостійної дії, з добрими орієнтувальними навичками й творчими здібностями.
Для досягнення даної мети на заняттях з української літератури практикуються такі технології навчання, за яких сам процес спрямовується на окрему особистість, враховуючи її бажання, уміння, творчі можливості: інтерактивне навчання, нестандартні форми занять.
18 жовтня в групі 2-ХТ-ВХП-5/9 відбулося нетрадиційне заняття з української літератури «Особливості роману В. Підмогильного «Місто» з використанням інтерактивних методів навчання (викладачка Стефанія Грицишин).
Для розкриття нового матеріалу було обрано дослідницький та частково-пошуковий методи навчання з застосуванням роботи в парах, фронтальної бесіди, роботи з текстом.
Використані прийоми «Так - ні», «Асоціативна павутинка», «Незакінчене речення».
Здобувачі освіти працювали в малих творчих групах, самостійно формулювали ряд проблемних завдань, які необхідно було вирішити.
Частину епізодів роману студенти інсценізували. Розкрити характери головних героїв допомогло крісло відвертості.
Здобувачі освіти в образах Степана Радченка, центрального персонажа, героїнь твору щиро ділилися своїми емоціями та переживаннями.
Упродовж заняття було забезпечено високу активність і працездатність здобувачів освіти за рахунок поєднання різноманітних методів та прийомів навчання. Студенти показали вміння мобілізувати себе на сприйняття та розуміння інформації, на узагальнення та виділення головного.
Подібні заняття сприяють розвитку навичок критичного мислення та пізнавальних інтересів молоді; спонукають виявляти уяву та творчість; розвивають вміння швидко аналізувати ситуацію.
Викладачка української літератури Стефанія Грицишин