ЕТНІЧНИЙ БРЕНД ПЕРЕВІРЕНИЙ ІСТОРІЄЮ
Здобувачі освіти груп 2-ПТБ-5/9, 2-ПТ-8/11 спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність відділення готельно-ресторанного бізнесу та підприємництва гостювали в етногалереї «Спадок» родини Демкур, де мали змогу провести пізнавально-дискусійний майданчик «Етнічний бренд перевірений часом».
Мета заходу: формувати засади ціннісного ставлення молоді до культурних і духовних надбань рідного краю; поглибити і розширити знання про історію вишиванки, багатство її кольорів, різноманітність орнаментів, їхніх видів і форм; виховувати шанобливе ставлення до національних традицій.
Здобувачі освіти спробували розібратися з основними різновидами українських автентичних візерунків та зазирнули у світ найпоширеніших серед наших пращурів кольорів, використовуваних в оздобленні.
Це була цікавезна подорож в справжній «Спадок», історію українського етнічного бренду – вишивки, спікером якої виступила Тетяна Фарина (координатор соціальних проєктів ТВЦ «Атріум»).
Оглянувши експонати студенти зрозуміли, що найпоширеніші та найбільш шановані українцями кольори – червоний та чорний. Вони вважалися магічними. Червоний свідчив про життєдайну енергію сонця, кохання, радість землі. Чорний – в жодному разі не колір смерті чи жалоби, як ми звикли вважати, швидше навпаки: пращури наділяли його магією життєвої сили рідної землі, він уособлював безліч таємних знаків і закликів до родючого ґрунту, що забезпечував урожай і достаток.
Втішає, – з популяризацією вишивки ми все більше знаходимо унікальні рішення в оздобленні свого щоденного та святкового одягу, керуючись етнографічними працями і порадами майстринь прадавньої вишивки.
Класна керівниця Ганна Горішна