ЗАСІДАННЯ КРУГЛОГО СТОЛУ «БІБЛІОТЕКА Й МОЛОДЬ: ІДЕЇ, МАЙСТЕРНІСТЬ, ТВОРЧІСТЬ.»

Дата: 13 вересня 2023 о 00:00
54 перегляда

13 вересня в бібліотеці коледжу відбулося засідання круглого столу за участі завідувачки бібліотеки Уляни Кусяк та груп 2-ГРС-5/9, 2-ГРС- 8/11, де обговорювали призначення бібліотек та їх роль на сучасному етапі.

Завідувачка бібліотеки Уляна Кусяк відзначила, що у людей більш старшого покоління навчання в університеті або підготовка рефератів міцно асоціюється з походом у бібліотеку. З появою інтернету, важливість наявності читацького квитка вже не здається такою потрібною. Ми можемо спостерігати, як електронні книги стають все більш популярними, академічні журнали переходять на електронний формат, а Google оцифровує всю світову колекцію літератури. Але що тоді станеться з бібліотеками, основна функція яких – зберігання, організація і забезпечення доступу до книг? Є аргументи, на користь того, щоб залишити стіни квартири та піти до найближчої бібліотеки, для оформлення читацького квитка.

Думки учасників засідання розділилися: одні переконували присутніх у тому, що в час розвитку інтернету не варто витрачати час на похід у бібліотеку, інші вважали, що бібліотеки мають великі фонди з широким асортиментом, це дає можливість читати необхідну літературу в гармонії послідовності. Також компетентні бібліотекарі гарантують безпеку пропонованих творів і наукових статей з точки зору моралі, етики та психології.

Окрім дискусії здобувачі освіти подивилися відео ТОП 8 найкращих бібліотек світу та України –це як Національна Бібліотека України ім. Ярослава Мудрого (раніше Національна Парламетська Бібліотека), Національна бібліотека для дітей, Бібліотека католицького центру ім. Митрополита Андрія Шептицького, Львівська Національна бібліотека України ім. Василя Стефаника, Найбільша бібліотека ім.. І. Вернадського, а також цікаві закордонні бібліотеки такі як Бібліотека Гейзеля (США) – названа на честь письменника і мецената Теодора Сьюзі Гейзеля, бібліотека ім. Сандро Пенни (Італія), сама найбільша бібліотека Конгресу, Вашингтон, США.

На завершення учасники засідання прийшли до висновку, що бібліотеки є невід'ємною частиною культурного та освітнього життя суспільства, і їх функціонування надважливе для забезпечення доступу до знань, культурних цінностей та освіти.

Книга – є зброєю, і ця зброя сьогодні теж вирішує майбутнє нашої країни.

Завідувачка бібліотеки Уляна Кусяк

Засідання кр.ст. до Дня бібліотек (ФОТО)