ДІАЛОГИ БЕЗ ТАБУ «КОЛИ ХОРОШІ СТУДЕНТИ УХВАЛЮЮТЬ ХИБНІ РІШЕННЯ: ЧОМУ СТУДЕНТИ ОБМАНЮЮТЬ»

Дата: 30 жовтня 2023 о 00:00

30 жовтня здобувачі освіти груп 2-М-5/9 та 2-М-8/11 (класний керівник Надія Березівська) в рамках місячника академічної доброчесності обговорили одну з важливих та актуальних тем, яка стосується освіти та поведінки студентів. До діалогу без табу на тему: «Коли хороші студенти ухвалюють хибні рішення: чому студенти обманюють?» були запрошені здобувачі освіти інших груп коледжу.

Мета заходу: розглянути та вивчити фактори, що спонукають здобувачів освіти до обману та плагіату в освітньому процесі; зрозуміти наслідки обману для самого здобувача, освітнього закладу та суспільства в цілому; підтримати відкритий та об'єктивний діалог між здобувачами освіти, викладачами та адміністрацією освітнього закладу щодо цієї проблеми; розвинути стратегії та підходи до запобігання обману серед здобувачів та підвищення їхньої свідомості щодо важливості чесності та інтегритету в навчанні, сприяти створенню освітнього середовища, де здобувачі освіти будуть почувати себе вільними висловлювати свої думки та ділитися своїми досвідами з метою вдосконалення якості освіти.

Завдяки технологічним засобам та доступності інформації, сучасне навчання стало більш відкритим і динамічним, але разом із цим з'явилися нові виклики та можливості для обману та шахрайства в академічному середовищі. Питання, чому деякі здобувачі освіти обманюють, вимагає більш глибокого розгляду.

Іноді в середовищі фахової передвищої освіти ми стикаємося з ситуаціями, коли навіть найкращі студенти вибирають шлях обману чи плагіату, щоб подолати навчальні виклики.

Здобувачі освіти даних груп та запрошені спробували розібратися, які чинники та ситуації спонукають студентів до обману, які можливі наслідки цього явища для освіти та моралі, і як викладачі та освітній заклад можуть боротися з цим явищем.

Чесність та інтегрітет є важливими цінностями у навчанні та житті загалом. Цей відкритий діалог сприяв зрозумінню та вирішенню проблеми обману серед студентів. Здобувачі освіти висвітлили думки та ідеї щодо того, як покращити ситуацію та сприяти чесному навчанню.

Разом шукали відповіді на ці питання і рушати вперед у побудові чесного та відкритого навчального середовища.

Викладачка спецдисциплін Надія Березівська

Діалоги без табу (ФОТО)