ДИСПУТ «ЧОМУ АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ ВАЖЛИВА?»
Чому академічна доброчесність важлива? Саме з цього питання 16 жовтня розпочався диспут, модератором якого була завідувачка відділення готельно - ресторанного бізнесу і торгівлі Людмила Гарасим. Мета заходу – згуртувати академічну спільноту для обговорення викликів у запровадженні політик та процедур академічної доброчесності в освітньому процесі; розуміння механізмів, які заважають рухати культуру академічної доброчесності.
Під час зустрічі зі здобувачами освіти перших курсів завідувачка звернула увагу на складові академічної доброчесності, форми відповідальності за порушення її правил і принципів; дотримання правил академічної доброчесності серед здобувачів освіти та викладацького складу як складової академічної культури.
У ході дискусії здобувачі освіти були активними, мали багато запитань та комунікували один з одним на актуальну тематику, дізнались про основні форми проявів академічної недоброчесності: плагіат, самоплагіат, списування, академічний саботаж, академічне шахрайство, фабрикація, фальсифікація, хабарництво, тощо та підтримали думку, що розвиток інформаційно-мережевої культури, підвищення обізнаності щодо правил цифрового етикету є важливою і необхідною умовою доброчесних практик в академічному середовищі та соціальних комунікаціях.
Завідувачка відділення Людмила Гарасим
Доброчесність Гарасим (ФОТО)