ВИЇЗНЕ ЗАСІДАННЯ ІСТОРИЧНОГО ГУРТКА В ТЕРНОПІЛЬСЬКОМУ МЕМОРІАЛЬНОМУ МУЗЕЇ ПОЛІТВ’ЯЗНІВ І РЕПРЕСОВАНИХ

Дата: 5 травня 2023 о 00:00

5 травня в музеї політв'язнів і репресованих відбулося виїзне засідання історичного гуртка, присвячене низці пам’ятних дат:

-1917, 1 травня (18 квітня) – створено 1-й український полк імені Богдана Хмельницького. Це був початок українізації військових частин російській армії.

1848, 2 травня – у Львові створена Головна Руська Рада, перша легальна українська політична організація в Галичині.

-1733, 4 травня – помер Кость Гордієнко, кошовий отаман Війська Запорізького.  У березні 1709-го, разом з 8 тисячами козаків перейшов на бік шведського короля Карла ХІІ, аби звільнити українські землі від зверхності російського царя. Поховали К.Гордієнка з військовими почестями на козацькому кладовищі біля Кам’янської Січі.

-4 червня вшановуємо пам'ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії РФ проти України. За даними Офісу Генерального прокурора України, станом на тепер щонайменше 1490 дітей постраждало в нашій країні через повномасштабну війну. Ювенальні прокурори підрахували, що загинуло 485 дітей та понад тисячу отримали поранення.

Московити вбивають і викрадають українських дітей. Історики підрахували, що до Німеччини в роки Другої світової війни вивезли щонайменше 250 тисяч дітей. Лише 30 тисяч із них вдалося повернути додому. Кількість українських дітей, депортованих російськими окупантами може бути близько 150 тисяч. Верифіковано імена 19501 дитини. Сучасна Росія не лише викрадає українських дітей тисячами, а, як і нацистська Німеччина, намагається змінити їхню ідентичність. Діти, яких вдалося повернути, свідчать, що їм забороняли говорити українською, змушували співати гімн РФ та інші російські патріотичні пісні, примушували працювати, принижували за національною ознакою, здійснювали психологічний тиск, зорема говорили, що від них відмовилися батьки тощо. За непокору жорстоко карали.

Доповідали за згаданими темами викладач Руслан Глушок, студенти Антонюк Тарас, Давідчук Олександр, Прокопюк Христина, Дмитришин Арсен, Паробок Юрій, Шаваровський Давид та інші.

Цікаву екскурсію про національно-визвольну боротьбу та поневіряння депортованих провів колишній малолітній політв’язень Ігор Олещук, спираючись експозиції музею.

Підбиваючи підсумки було зазначено, що кількасотлітня війна проти московських окупантів перейшла у завершальну стадію. З допомогою цивілізованого світу ми переможемо загарбників, відбудуємо Батьківщину й будемо надалі самі вирішувати свою долю.

Україна процвітатиме, а московська імперія розпадеться і зникне.