ФЕСТИВАЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ВИШИВАНКИ
Вишиванка – генетичний код нації, який об'єднує нас з кожним роком ще більше. Це символ глибокого коріння, приналежності до роду, оберіг кожного українця та символ любові, сім'ї, вірності Батьківщині, благополуччя та процвітання.
Щорічно у третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки. У цьому році це свято припало на 18 травня. Долучитися до нього дуже просто – одягнути вишиванку. Студенти-третьокурсники теж взяли участь до відзначення цього дня. Разом із тим, така проста дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурної освіченості та духовної свідомості.
З прадавніх часів вишиванка була для українців не просто одягом. У ній були зашифровані сакральні символи, які зберігають історію народу, його ідентичність. Сьогодні вишивка – ніби стародавній літопис, через який можна доторкнутися до історії та культури кожного куточка України. Знавці вишивки переконують, що символіка елементів вишиванки має дуже сильний вплив на життя того, хто її носить. Геометричні візерунки позначають стихії природи та родючість землі, а рослинні та квіткові орнаменти здавна символізують сімейне щастя, материнську любов. Майстрині з усієї країни зображували на полотні тварин і вірили, що їхні зображення приносять вірність, достаток і довголіття. Хоча сучасна вишиванка містить поєднання орнаментів різних країв із сучасними орнаментами, які часто є авторськими, наші бабусі та дідусі зберегли у пам’яті особливості вишиванок кожного регіону країни – у них закладена історія України.
Здобувачі освіти груп 3-М-1/9 та 3-М-4/11 зібрали фото своїх улюблених вишиванок.
Пишаємося вашою красою, чарівністю та любов’ю до традицій рідного народу!