ПРО ЗАСІДАННЯ НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНОГО СЕМІНАРУ «ПЕДАГОГІЧНІ ТЕХНОЛОГІЇ»
10 травня відбулося засідання науково-методичного семінару «Педагогічні технології» на тему «Науково-дослідницька діяльність як шлях формування професійних компетентностей майбутнього фахівця».
Під час засідання члени науково-педагогічного семінару обговорили компоненти науково-дослідницької діяльності, а саме:
- проєктувальний компонент, який передбачає уміння, навички та здатності виявляти та формулювати проблеми, визначати об’єкт та предмет дослідження, формулювання мету та гіпотезу дослідження, визначати основні поняття;
- інформаційний компонент, який передбачає володіння методами збирання даних відповідно до гіпотез, створення масивів емпіричних даних, опрацювання різноманітних джерел повідомлень тощо;
- аналітичний компонент, який передбачає вибір і використання універсальних та спеціальних методів дослідження, розвинуте логічне мислення, творчі здібності і здатності (інтуїція, здатність до інсайту, відкриття, продуктивного мислення);
- практичний компонент, який передбачає створення, передавання та упровадження результатів дослідження у практику.
Заступниця директора з навчальної роботи Тетяна Когут наголосила на тому, що наукoвo-дoслідницька рoбoта є складoвoю професійно-педагогічної діяльності викладача закладу фахової передвищої освіти та сприяє інтеграції навчання й науки в освітньому процесі. Успішне її здійснення забезпечує сучасний рівень змісту та методів викладання освітніх компонент, впровадження розробок викладачів у освітній процес як необхідної умови підготовки конкурентоспроможних фахівців; широке залучення обдарованої молоді до науково-дослідницької роботи, розробки проєктів.
Голова циклової комісії підприємництва, торгівлі і маркетингу Ірина Чеченюк доповіла про рівні дослідницької компетенції – навчально-дослідний і науково-дослідний, які відіграють найважливішу роль у науково-дослідницькій діяльності.
Про роль (дослідник освітньої галузі, педагог-дослідник, менеджер освітніх проєктів) сучасного педагогічного працівника, що розкриває сутність та специфіку його науково-дослідницької діяльності ознайомила методистка коледжу Надія Задаянюк.
Підводячи підсумки засідання науково-педагогічного семінару було наголошено на тому, що формування науково-дослідницьких умінь у здобувачів освіти успішно здійснюватиметься в освітніх закладах шляхом застосування інноваційних підходів до організації та проведення освітнього процесу. Підвищенню ефективності цього складного процесу сприяє застосування інтерактивних форм та інноваційних технологій організації навчання.