ГАСТРОНОМІЧНА КУЛЬТУРА УКРАЇНЦІВ ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ UKRAINIAN GASTRO SHOW

Дата: 24 квітня 2023 о 00:00

24 травня здобувачі освіти ІІІ курсу спеціальності 181 Харчові технології (ОПП Виробництво харчової продукції) мали змогу поспілкуватися з Оксаною Делікатною, стейкхолдером, засновницею кейтирингової компанії «Фуршет майстер», випускницею західноукраїнської бізнес-школи Wubs, членом Асоціації випускників, випускницею коледжу 2012 р., яка взяла участь у головній події року для кухарів, рестораторів та усіх, хто цікавиться гастрономією, Ukrainian Gastro Show 2023.

«Коріння. Сила української єдності» - тема цьогорічного заходу. Гастрономічна культура - одна з найважливіших спадщин народу. Культура, яка формує ДНК нашого суспільства та єднає кожну людину, хто має до неї причетність, немов коріння, яке сплітаючись, зміцнює рослину, забезпечує її життя та розвиток.

Коріння - це наша історія. Воно потребує поваги та варте, щоб про нього говорили. В умовах сьогодення тема звучить актуально, адже спільне коріння – це те, що дійсно усіх нас об'єднує, живить і дає сили для боротьби та розвитку.

Під час зустрічі зі здобувачами освіти Оксана наголосила, що захід проводився з метою популяризації національної гастроспадщини в Україні та світі. Своїм досвідом ділилися не тільки провідні українські кухарі та ресторатори, а й іноземні шефи, щоб таким чином підтримати Україну у її боротьбі за свободу та право бути собою.

Оксана Делікатна розповіла про те, що учасники Ukrainian Gastro Show обговорили теми досліджень забутих українських продуктів та злаків, ознайомилися зі способами збереження продуктів, обговорили роботу з заготовками та закусками-конструкторами, пропрацювали ідеї меню для кухні відкритого вогню, вивчили новинки обладнання, з акцентом на тенденції та існуючі у воєнний час виклики для ресторанів.

Також Оксана поділилася враженнями від виступів Ігоря Мезенцева, автора проєктів «ТОПОТ»; Євгена Клопотенко, шеф-кухара, дослідника української кухні, співзасновника та бренд-шефа ресторану «100 років тому вперед»; Юрія Кошика, шеф-кухара ресторану «Дуже висока кухня»; Аврори Огородник, гастроентузіастки, дослідниці їжі, письменниці; Ігоря Лаврешина, готельєра, ресторатора, пекара-ремісника та хлібного сомельє, Джонні Кларка, американського шеф-кухара з українським корінням, власника двох ресторанів у Чикаго, лауреата премії Джеймса Бірда, який поділився своїм досвідом приготування українських сирників та голубців з рибою.

Здобувачі освіти заочно стали частиною цього історичного заходу, усвідомивши, що гастрономічне коріння українців – у нашій унікальній продуктовій спадщині, яка має неабиякі перспективи для розвитку та збагачення здобутками талановитих кухарів та рестораторів.

Дякуємо Оксані Делікатній за отримані знання та досвід.

Зав. відділення Ірина ПИРІГ