ЯК БУТИ ДРУЖНІМ ДО ДОВКІЛЛЯ?
Війна вплинула на всі сфери життя та змістила фокус із великої кількості рутин, зокрема й екологічних. Коли в паніці йдеш купувати продукти, не думаєш про те, чи запаковані вони в пластик. Та оскільки ми поступово адаптуємося до нового життя, екологічні звички також слід повертати. Зрозумівши, що військові дії суттєво впливають на стан довкілля, стало очевидно, що питання захисту навколишнього середовища дуже «на часі».
19 квітня в рамках проєкту «Як бути дружнім до довкілля?» студенти груп 1-М-5/9 та 1-ПТБ-5/9 під керівництвом класного керівника Надії Березівської представили відеоролик «Як врятувати планету».
Мета презентації проекту – це формування екологічної культури здобувачів освіти, усвідомлення себе, як частинки природи, відчуття відповідальності за неї як за національне багатство, залучення до активної екологічної діяльності, нетерпиме ставлення до тих, хто завдає шкоди природі.
У відеоролику здобувачі освіти представили практичні поради на кожен день як бути дружнім до довкілля:
1.Відмовитися від поліетиленових пакетів – екологічно та економічно.
2.Обирати найбільш екологічний транспорт.
3.Відмовитися від одноразового посуду та пляшок.
4.Економити воду.
5.Бути енергоефективним у побуті.
Даний відеоролик допомагає привернути увагу суспільства до проблем довкілля й підкреслює гостру необхідність у зміні відношення людини до раціонального використання та відтворення природних ресурсів. Закликає кожного не пасивно спостерігати за тим, як забруднюється довкілля, а змінити свій спосіб життя.
Проведений захід сприяв розвитку вмінь та навичок правильної поведінки в довкіллі, вихованню особистої відповідальності за охорону навколишнього середовища, культуру поведінки, спостережливість, прагнення у здобувачів освіти до активної екологічної діяльності, усвідомлення того, що людина – частина природи.
Кожен з нас може змінити спосіб життя, щоб допомогти природі. Почати можна з малого, поступово переходячи до більш серйозних кроків, і внесе свій внесок в спільну справу – захисту навколишнього середовища.
Ми можемо жити в злагоді з природою, і повинні захистити нашу планету – наш спільний дім.
Завершився захід підведенням підсумків про екологічну ситуацію, яка склалася у світі, формуванням екологічної свідомості і екологічної культури.
Здобувачі освіти зробили висновки, що саме час переглянути звички і втілити основні поради, як бути дружнім до довкілля. Адже стан природи навколо залежить від дій кожного з нас!