ДІАЛОГИ БЕЗ ТАБУ «ДИТИНА ТРЕТЬОГО ТИСЯЧОЛІТТЯ. ЯКА ВОНА?»

Дата: 29 березня 2023 о 00:00
71 перегляд

У реаліях сьогодення психологічна безпека, емоційна стабільність та душевний комфорт молоді – одна із найважливіших проблем, якій має приділити увагу суспільство. Саме цьому питанню були присвячені діалоги без табу «Дитина третього тисячоліття. Яка вона?» у групах 1-ХТ-ВХК-5/9, 1-ГРС-5/9, 1-ПТБ-5/9, 1-М-5/9 (викладач Ольга Дрюченко).

Здобувачі освіти розмірковували на актуальні для сьогодення теми, вели відверті бесіди. Зачепили теми відносин поколінь, причини конфліктів та непорозумінь між батьками та дітьми. Спробували проаналізувати свої почуття і переживання як підлітків, які знають про війну не з підручників та уявити своє майбутнє.

Яна Богач презентувала доповідь про психологію сучасного підлітка. Есе Романа Бабія викликало жваву дискусію з приводу відносин батьків і дітей. А емоційне патріотичне звернення Дарії Голди «Моя синьо-жовта мрія» спричинило бурхливі оплески у слухачів.

Кароліна Балабушенко, Вікторія Олійник, Олександр Деміденко, Катерина Дробиняк змоделювали та розіграли різні життєві ситуації, уявили себе у ролях батьків «важких підлітків», представників різноманітних субкультур. Це дало змогу відповісти на питання: як відрізняються моральні цінності поколінь, чи є майбутнє у сучасних підлітків, що означає бути Людиною у сучасному світі.

Студенти багато дискутували, відверто ділились своїми думками та переживаннями, своїм досвідом.

Діти третього тисячоліття не кращі і не гірші за попередні покоління – вони просто інші. Це зумовлено тими умовами, у яких вони перебувають, бурхливим розвитком інформаційних технологій, стрімкою цифровізацією. Українські діти не по роках дорослі та свідомі, вони бачать війну, і як ніхто, розуміють, що «найвище» творіння у світі – це людина, а найцінніше – це життя.