ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕГРАЦІЙНИХ ВИДІВ ЗАНЯТЬ У ПІДГОТОВЦІ ФАХІВЦІВ ІНДУСТРІЇ ГОСТИННОСТІ
На сучасному етапі характерна інтеграція наук, прагнення отримати як можливо більш точне уявлення про загальну картину світу. Ці ідеї знаходять відображення і в концепції сучасної освіти. Але розв’язати таку проблему неможливо в рамках однієї дисципліни. Тому стає необхідність в їх інтеграції, де найбільш можливо досягнути міжпредметних узагальнень.
24 березня у рамках Фестивалю науки в коледжі зі здобувачами освіти ІІІ курсу освітньої професійної програми Готельно-ресторанна справа було проведено інтегроване заняття «Особливості обслуговування відвідувачів у закладах ресторанного господарства» за участі викладачів коледжу Галини Яворської, Ольги Стець, Стефанії Грицишин, викладачів та студентів Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя.
Викладачі спецдисциплін обговорювали зі студентами питання основних елементів обслуговування в закладах ресторанного господарства; сервірування столів з елементами демонстрації посуду.
Практична частина була реалізована через проведення тренінгів.
Викладач української мови за професійним спрямуванням Стефанія Грицишин зупинилася на специфічних особливостях спілкування в ресторанному сервісі. Наголосила на необхідності опанування науки і мистецтва спілкування.
Власним досвідом щодо культури поведінки, ділового та мовного етикету ділилися студенти коледжу як майбутні працівники індустрії гостинності.
Заняття було насичене практичними рекомендаціями, позитивними емоціями. Наявність великої кількості різноманітної наочності сприяло проведенню змагань щодо тематичного сервірування столів.
Досвід роботи переконує, що використання інтеграційних видів занять покращує процес засвоєння знань, встановлює міцні зв’язки між навчальними освітніми компонентами, вносить новизну в традиційну систему навчання, допомагає здобувачам освіти зрозуміти важливість вивчення основ наук як єдиної системи знань.