ІНТЕГРОВАНЕ ЗАНЯТТЯ ЯК ІННОВАЦІЙНА ФОРМА УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЇ ЗНАНЬ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ
Істотний вплив на підвищення якості навчання здобувачів освіти мають інноваційні форми проведення занять, серед яких важливе місце займають інтегровані заняття.
Викладачами спецдисциплін технологічного відділення Наталією Ткач і Наталією Барською 16 березня організовано проведення інтегрованого заняття на базі кафедри обладнання харчових технологій Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя для здобувачів освіти ІІІ курсу, які навчаються за освітьньо-професійною програмою «Виробництво хліба, кондитерських, макаронних виробів і харчо концентратів».
Завідувач кафедри, доктор технічних наук, професор Тетяна Вітенько та заступник завідувача кафедри, к.т.н. Віктор Ворощук ознайомили з лабораторіями кафедри, їх матеріальною базою, поділилися пізнавальною інформацією про здійснення технологічних процесів, особливостями їх розробки та проектування.
Особливу цікавість у здобувачів освіти викликало функціонування лабораторії на платформах FABLAB для розвитку мережевої інфраструктури підтримки молодіжного підприємництва. Був продемонстрований процес розроблення моделі та її проєктування за допомогою комп'ютерних технологій, робота лазерного різака та фризера, які використовуються для виготовлення різних елементів та конструкцій, в тому числі харчових. Здобувачі освіти отримали подарунки - спроектовані та виготовлені в їхній присутності брелки з власними іменами.
Проведення даного заняття сприяло систематизації отриманих знань з фахових освітніх компонентів: «Проєктування технологічних ліній», «Автоматизація харчових виробництв», «Процеси та апарати харчових виробництв», розвитку пізнавальної діяльності, зацікавленості, обміну досвідом між викладачами.
Такі заняття вносять новизну, оригінальність в педагогічний процес навчання. Використання інтегрованих методів має переваги в тому, що дозволяє урізноманітнити навчальну діяльність, позбавлятися шаблонів, сприяє підвищенню активності студентів , а отже – і ефективність заняття.