ЗАНЯТТЯ - ВІРТУАЛЬНА ПОДОРОЖ З ЯДЕРНОЇ ФІЗИКИ
У групі 2-М-3/9 проведено інноваційне підсумкове заняття з ядерної фізики, на якому студенти мали змогу подорожувати віртуальними фізичними лабораторіями світу. Насамперед, мандрівники здійснили подорож у Швейцарію до Європейського центру ядерних досліджень, де побудований найбільший у світі прискорювач елементарних частинок. Гідом цієї подорожі була студентка групи Віталія Шафранська. Мандрівники за допомогою 3-D проекції мали змогу спуститись у тунель глибиною 175 м, де і розташований великий адронний колайдер та спостерігати за роботою вчених – винахідників.
Про наукові дослідження та останні здобутки науки, отримані з використанням прискорювача, розповіла Соломія Калінгер. Це відкриття нових елементарних частинок, зокрема, нейтрино і бозона Хіггса, вимірювання параметрів Стандартної моделі тощо. Подорожуючі мали змогу послухати віртуального екскурсовода англійською мовою, перекладачем якого була Віталія.
Наступну віртуальну мандрівку здобувачі освіти здійснили за межі Сонячної системи для пошуку гравітаційних хвиль під керівництвом Ольги Чорної. Студентам продемонстрували процес злиття чорних дір, в результаті якого утворились гравітаційні хвилі. Відкриття таких хвиль дає змогу вченим зазирнути у найпотаємніші куточки Всесвіту і дослідити наслідки найбільшої фізичної події – Великого вибуху.
Наприкінці подорожей здобувачі освіти відмітили, що мандрівки були динамічними, пізнавальними та захоплюючими. Студенти засвоїли нові знання про будову Всесвіту, відкрили для себе багатогранність Стандартної моделі та її недоліки.
Викладачка фізики і астрономії Світлана Кедись підвела підсумки заняття, відмітила високий рівень знань з теми у більшості студентів, їх креативність та творчість.