РІДНА МОВА МОЇХ БАТЬКІВ, МОГО НАРОДУ І МОЯ

Дата: 21 лютого 2023 о 00:00

Мова – то серце народу:

гине мова, гине і народ,

хто цурається своєї рідної мови,

той у саме серце ранить свій народ.

Іван Огієнко

21 лютого у коледжі з нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови класний керівник груп 1-М-5/9, 1-ПТБ-5/9 Надія Березівська провела зі студентами тематичний захід – відкриті діалоги «Рідна мова моїх батьків, мого народу і моя».

Захід проведено з метою зміцнення державотворчої функції української мови; формування особистості здобувачів освіти, здатних гідно передати духовні надбання свого народу, попередніх поколінь; виховання любові до рідного слова, краю, народних пісень; формування культури мовлення, справжнього патріотизму.

Захід був досить насиченим, яскравим, сповнений духом патріотизму. Здобувачі освіти мали чудову нагоду освідчитись у любові до рідної української мови, в віршах, прислів’ях, піснях  прославляли красу рідної мови і вкотре належно вшанувати її. Бо українська – це мова свободи й волі, могутня зброя українського народу в боротьбі за нашу незалежність і Перемогу.

Росія століттями намагалася знищити разом з мовою наше культурне національне обличчя, русифікувати українців, спотворити факти нашої історії.

Вислів давньогрецького філософа Сократа «Заговори, щоб я тебе побачив» сьогодні є влучним пострілом перед російською навалою. Адже у воєнних умовах та жорстоких терористичних актах з боку московитів українська мова стала ще й стратегічною зброєю, символом незламності та віри.

Українська мова століттями продовжує передаватися від покоління до покоління, протистоїть ворожій пропаганді та захищає національні цінності.

Нині наша рідна мова – це потужний бренд! Розмовляти та думати українською, мовою сильної та незламної нації!

Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою. Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!

Як довго ждали ми своєї волі слова.

І ось воно співа, бринить.

Бринить, співає наша мова,

Чарує, тішить і п’янить.