ЛІТЕРАТУРНИЙ ПОДІУМ «ПОЕЗІЯ, НАРОДЖЕНА ВІЙНОЮ»

Дата: 11 листопада 2022 о 00:00

11 листопада у коледжі відбулися літературні читання, приурочені Дню української писемності та мови «Поезія, народжена війною». Захід розпочався із декламації віршів українських класиків, які теж свого часу, на жаль, стали свідками страшних подій, які принесла війна.
Ліні Костенко довелось пережити холод, розруху, евакуацію, а казку про Попелюшку вперше почула на попелищі. Все пережите в дитинстві поетеса згодом опише у вірші «Мій перший вірш написаний в окопі» (декламувала Дорожук К.).
Пророчими стали слова поета - шістдесятника В. Симоненка у вірші, написаному у 1955р. «Можливо, знову загримлять гармати»( читала Слободян Л.).
Калуш Діана зворушливо прочитала вірш нашого земляка Б. Лепкого « І в мене був свій рідний край».
Втримати бойовий дух українців та надихнути захисників на ще більш запеклу боротьбу допомагають новітні вірші сучасних поетів і людей, які вперше взялися за перо. Вірші, які відображають увесь біль українського народу: « Він вижив один з двадцяти»( декламувала Дробиняк К.), «Тримайся, солдате» ( читав Давідчук О.), « Ми йдемо далі» (декламував Антонюк Т.).
Чуттєво та зворушливо прозвучали рядки поезії « Мені без тебе не треба неба» у виконанні студентки Кузняк М. Поезію В. Присяжнюка « Пам'ятаєш той запах акацій» зачитав студент Мінаєв А. Про силу слова, міць української мови зачитали глядачам Галас І. та Кобернік Т. « Ви знаєте, а слово…».
Вразили глядачів студенти Ковальов Е. та Деміденко О., коли продекламували  власні вірші: « Окоп. Тиха ніч…», «Жила та розквітала наша Україна». На завершення заходу прозвучала пісня «Незламна» у виконанні Кобернік Т.
Усі новітні поезії пов'язані спільним мотивом - вдячність воїнам за свободу України, віра в нашу перемогу.
У час боротьби за Україну всі українці усвідомили, що слово також є могутнім  мечем у боротьбі з ворогом. Ми обов'язково переможемо!