ФІЛОСОФСЬКІ ДІАЛОГИ «МАЙДАН ОЧИМА СВІТУ»

Дата: 21 листопада 2022 о 00:00

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи – свято, встановлене на знак вшанування патріотизму та мужності громадян, які у 2004 та 2013 роках стали на захист демократичних цінностей і європейського вибору нашого народу. Саме ці події обговорили студенти других курсів разом з викладачем Гвоздецькою Л.М. у ході філософських діалогів «Майдан очима світу».
Студентка групи 2-ХТ-ВХП-3/9  Христина Гайдук зупинилася на подіях Помаранчевої революції. Вона зазначила, що увесь світ загалом та Європа зокрема були здивовані революцією в Україні.
Христинам Прокопюк, студентка групи 2-ХТ-ВХП-3/9, наголосила, що    провідний експерт та оглядач з питань Європейського Союзу Майкл Емерсон висловив думку про те, що Україна дала народження революції, хоча ніхто не сподівався, що українське суспільство здатне на це. Україна отримала величезний аванс в очах західної спільноти, завдяки зміні свого іміджу.
Юліана Тарнавська, студентка групи 2-ГРС-3/9 проаналізувала реакцію світової преси на події Євромайдану. Україна постала як уособлення демократичних трансформацій на пострадянському просторі, символ нової демократії.
У ході дискусії студенти прийшли до висновку, що в 2004 році український народ постав на захист не конкретного кандидата у президенти, а саме на захист своєї свободи та демократичних цінностей. Люди  вийшли протестувати проти нехтування їхніми правами з боку влади, вони вийшли відстоювати демократію і справедливість.
У 2013 році українське суспільство чітко визначило курс розвитку – європейські цінності та співпраця з Європейським Союзом.
Викладач підкреслила, що з 24 лютого 2022 року український народ своєю кров’ю відстоює гідність і свободу всієї Європи. Україна знову бореться за свою свободу та незалежність, українці  продовжують об’єднуватися навколо ідей Свободи та Демократії, дають рішучу відсіч агресору, боронять кожен метр рідної землі.