ЗУСТРІЧ СТУДЕНТІВ-ПЕРШОКУРСНИКІВ З ТРЕНЕРКОЮ «ТМЖК ВІДРОДЖЕННЯ НАЦІЇ» «ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ В УМОВАХ ВІЙНИ»

Дата: 18 жовтня 2022 о 00:00

Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, порушенням прав людини. Саме тому щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, започаткований у жовтні 2007 року Європейським Парламентом.
Відповідно до даних Міжнародної організації міграції, з 1991 по 2021 рік від випадків торгівлі людьми постраждали понад 300 тисяч громадян України. Повномасштабне вторгнення змусило мільйони покинути домівки та переїхати в інші регіони України або за кордон, що підвищило ризики стати жертвами цього злочину.
У закладі освіти до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми проведено інформаційно-профілактичні заходи: єдиний день інформування «Захисти життя! Подбай про свою безпеку за кордоном», анкетування студентів з метою визначення поінформованості щодо явища торгівлі людьми, бесіди з елементами тренінгу «Не стань жертвою торгівлі людьми».
У рамках проведення заходів 18 листопада відбулася зустріч студентів-першокурсників з тренеркою «ТМК Відродження нації». Тема зустрічі – «Торгівля людьми в умовах війни».
Під час заходу тренерка Ольга Горошко розповідала про те, хто може постраждати від торгівлі людьми, експлуатації і ґендерно-зумовленого насильства; що таке онлайн – квест з безпечного працевлаштування; як розпізнати шахрайські схеми вербувальників та торговців людьми; які існують правила безпеки, яких варто дотримуватися громадянам України; як оминути небезпеки, які чатують на українців, в сучасних реаліях.
Здобувачі освіти дізналися про основні маркери безпеки; завдяки інтерактивній грі усвідомили основні помилки, яких допускаються потенційні жертви під час підписання трудового договору та подальшого влаштування на роботу в Україні та за межами.
Під час інтерактивної взаємодії студенти дізналися, що Національна безкоштовна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів працює щодня з 8.00 до 20.00. За потрібною інформацією можна звертатись за телефоном 527 та 0-800-505-501.
Зустріч завершилася в укритті, оскільки була оголошена повітряна тривога. Але навіть в таких умовах студенти були активними та дружніми. В кімнаті панувала весела та творча атмосфера.