ІСТОРІЯ УСПІХУ ВИПУСКНИКА КОЛЕДЖУ СЕРГІЯ ВИННИЧУКА

Дата: 21 вересня 2022 о 00:00

Винничук Сергій Ярославович
Навчався з 2005 по 2010 роки за спеціальністю 181 Харчові технології
Являюсь шеф-піцайола і входжу в асоціацію шеф кухарів України.
1.Які обставини спонукали чи мотивували Вас визначитись з обраним фахом (технолога, маркетолога, товарознавця, адміністратора) і стати студентом Тернопільського фахового коледжу харчових технологій і торгівлі (ДВНЗ «Тернопільський коледж харчових технологій і торгівлі»).
Хтось йде навчатись, бо батьки сказали «так треба», хтось - щоб не забрали в армію. А я вступив тому, що хотів набратись знань, які б дозволили мені реалізувати себе у повній мірі. Як і багато хто, в дитинстві ми допомагали батькам на кухні. Думаю, що саме такі моменти направляли і допомагали визначитись. Протягом навчання в школі мій вибір зупинився на тому, щоб розвивати ці якості до певного професійного рівня в якомусь із вищих навчальних закладів України.
Про Тернопільський коледж я не знав абсолютно нічого, але так, як мені дуже подобалось це місто, якось інтуітивно мій вибір впав саме на цей заклад. І хочу зазначити, я зовсім не помилився у виборі.
2.Розкажіть, будь ласка, про свої студентські роки. Чим запам’ятався період навчання? Кого з викладачів згадуєте? Пригадуючи студентські роки, за чим шкодуєте? Чи спілкуєтесь зі своїми одногрупниками? Вони працюють за фахом?
Студентські роки - це завжди насичений рух, нові знайомства, це просто окремий відрізок життя, який буде пам’ятати кожний студент.
Найбільше, чим запам’ятався період навчання, це вплив викладачів на мене і на кожного студента. Те, наскільки вони вірять у кожного і зацікавлені передати всі свої знання. Це незабутньо. Такі приємні моменти допомагають з бажанням підтримувати зв’язок з викладачами і теперішні технології дозволяють це зробити.
Шкодую лише за одним, що мало уваги і часу приділяв теорії. Тому хочу дати пораду не нехтувати цим.
3.Які навички і професійні компетентності Ви здобули під час навчання в коледжі? Зважаючи на Ваш практичний досвід, як Ви вважаєте, які предмети потребували більш детального вивчення?
Коледж навчив мене креативно мислити, розвивати фантазію, виношувати нові ідеї і не боятись експериментувати. Тут народилася справжня любов до тієї сфери, в якій я зараз працюю, дало мені поштовх до тієї справи, якою я зараз займаюсь.
Практичний досвід підтверджує, що кожний предмет важливий. Неможливо виділити якийсь більш або менш важливий. Навчання - це наш професійний ріст, знання, мудрість, а також удосконалення. Тому усі предмети важливі. Шкода, що це ми розуміємо лише з часом.
4.Які дисципліни і напрямки роботи коледжу мали ключовий вплив у Вашій професійній діяльності?
Практика і ще раз практика. Практичні заняття і майстер класи - це було завжди щось цікаве, щось нове, новий рівень, постійне захоплення і емоції. Ууухххх
5.Де Ви зараз працюєте? Які Ваші обов’язки? Вам подобається робота?
Приготування піци настільки мені сподобалось, що це стало моєю основною роботою.
З початку відкриття закладу 25 січня 2010 року і до сьогодні працюю шеф-піцайоло у піцерії «Presto», м. Чортків.
Мої обов’язки, як і у всіх шефів, одинакові: розробка меню піц, контроль персоналу і порядку, контроль якості, покращення тіста для основного продукту.
На перший погляд здається, що приготувати піцу - це як дитяча гра. Саме тому вона настільки мені подобається і захоплює. І це спонукало мене виділити для себе три правила:
1.Вкласти всього себе і насолоджуватись процесом.
2.Хороший і правильний процес - хороший результат.
3.Хороший результат - щасливі гості!
6.Ваша робота передбачає спілкування з людьми, в окремих із них – непрості життєві обставини. Що Вам допомагає знайти спільну мову з ними?
Так, спілкування з людьми, це частий процес у моїй роботі. Я працюю таким чином, що відвідувачі можуть спостерігати за робочими процесами, не покидаючи зали закладу. Випікання та приготування піци відкрито для усіх, кому це цікаво. Тому вміння спілкуватись, це важливо, але одночасно цікаво і приємно.
Я кожного дня читаю Біблію, тому вірю що саме Бог дає мені мудрість знаходити спільну мову з нашими відвідувачами.
7.Що Вам допомагає у роботі? У чому черпаєте сили, натхнення? Чи маєте час на відпочинок?
Головне - це постійне бажання творити. Саме це надає сил, натхнення і мотивацію. Любов до піци – це насамперед відповідальність за її приготування, а потім уже насолода.
Відпочинок? Що це таке? Насправді відпочинок потрібен усім, це дає змогу перезавантажитись, набратись сил, сформувати свої думки і обдумати нові ідеї. «Іноді потрібно віддалитися, щоб ясно побачити певні речі».
8.Дайте поради студентам коледжу та абітурієнтам: як правильно планувати свій час, ставити мету, визначати пріоритети?
Найскладніше почати діяти, все інше залежить тільки від наполегливості. Не бійтесь експериментувати, навчайтесь і використовуйте час, щоб зростати.
Ставити мету потрібно лише в одному напрямку - завжди ставати кращим! Найкращий пріоритет - це постійна праця для авторитету та імені закладу, в якому ви працюєте, а від авторитету закладу і ваше ім’я буде вагоме.
9.Які Ваші побажання Alma-mater?
Не ставте собі кінцеві планки, пам’ятайте:
«Немає межі досконалості!».
Вчіться любити процес, а не результат.
Єдиний спосіб
зробити щось дуже добре - любіть те, що ви робите.