ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА ПЕДАГОГІВ. ЯК КОНЦЕНТРУВАТИСЬ НА РОБОТІ ПІД ЧАС ВІЙНИ?

Дата: 1 березня 2022 о 22:00, Оновлено 13 квітня 2022 о 10:31

Як працювати, коли весь час на екрані повідомлення про ще одні переговори, обстріли, гуманітарні коридори, знівечені міста?
Є декілька рекомендацій від психологів
1.Визначіться для себе, для чого ви зараз працюєте. Щоб бути корисним своїм студентам, суспільству, зберегти дохід для своєї родини, підтримати економіку, щоб не сидіти без діла. Визначіться з метою та домовтесь із собою про її значущість.
2.Ставте перед собою невеликі завдання на наступну годину чи дві. Відмічайте для себе, що ви впоралися. Для вашої психіки це буде сигналом, що ви живі та готові діяти далі.
3.Чергуйте роботу з тими видами діяльності, що допомагають вам справлятися зі стресовими ситуаціями.
4.Знайдіть для себе відповідь на питання: «Що у моєму минулому допомагало мені проживати важкі та кризові моменти?». Для прикладу - це може бути молитва, допомога потребуючим, турбота про домашніх тварин, книги, телефонна розмова з близькими, дихальна вправа, сльози, навчання, роздуми на кухні, в’язання, обійми, смачна їжа, водні процедури та інше.
5.Постійно будьте в контакті із собою і перевіряйте, а чи маєте ви достатньо сил та внутрішніх ресурсів? Якщо є сумнів, краще відновитися, використовуючи стратегію чергування видів діяльності, створення позитивних моментів у житті та на роботі. Не соромтесь звертатись за психологічною допомогою, адже ваші переживання є важливі!
6.Так, ви були дуже сильними та працездатними до війни, я впевнена, але зараз психіка переживає травматичну подію. Переглядаючи постійно рівень власної «батарейки» та надаючи собі спокій, ви суттєво знижуєте можливість розвитку психосоматичних та тривожних розладів.