ОНЛАЙН-ГРА «МЕДІАГРАМОТНА МІСІЯ»

Дата: 17 лютого 2022 о 22:00

Щодня навколо нас зростає інформаційний потік і розібратися в ньому непросто навіть для професіоналів. Саме тому до таких базових навичок людини, як уміння читати, писати, рахувати сьогодні має належати медіаграмотність. Це набір компетентностей, які дозволяють людям аналізувати, критично оцінювати і створювати повідомлення різних жанрів і форм для різних типів медіа, а також розуміти й аналізувати складні процеси функціонування медіа в суспільстві, та їхній вплив.
Ми тратимо час на медіа впродовж життя. Наше медіаполе - це сума інформації, яку ми щодня сприймаємо, свідомо чи несвідомо відбираємо з великої кількості джерел і споживаємо, реагуючи емоційно і раціонально, тобто переживаючи і аналізуючи, пропускаючи через себе.
У рамках невідкладних заходів з консолідації українського суспільства, що були затверджені Указом Президента України та Постановою Уряду, що вийшли до Дня Єднання від 14 лютого, викладачі циклу природничо-наукових дисциплін коледжу провели урок медіаграмотності.
Сучасна ситуація в Україні, яка, на жаль, стала полем для інформаційних воєн та пропагандистських кампаній, ще більше вимагає від громадян елементарних практичних навичок з медіаграмотності.
Для того, щоб вчити студентів орієнтуватися у величезному інформаційному просторі, викладачі теж повинні вміти дбати про свою інформаційну гігієну.
Для того щоб перевірити свої вміння відрізняти факти від суджень, маніпуляцій та відвертої брехні викладачі зіграли в інтерактивну онлайн-гру «Медіаграмотна місія» (https://irex.mocotms.com/ml_game/story_html5.html), у якій спробували на конкретних прикладах з засобів масової інформації оцінити свою медіаграмотну компетентнісь. Переконалися у тому, що хоч і прийнято вважати, що діти більш схильні до інформаційного впливу, а, дорослі мають захисне поле - свій життєвий досвід, який допомагає багато в чому мінімізувати ризики потрапити на гачок брехні, проте і вони можуть піддатися цілеспрямованій маніпуляції фактами.
Сьогоднішній світ змінюється дуже швидко. Проте інформація завжди буде в центрі цивілізації, бо вона є основою для прийняття рішень.