СТУДЕНТСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ «ГОЛОКОСТ- СВІТОВА КАТАСТРОФА XX СТ.»

Дата: 23 січня 2022 о 22:00

27січня в Україні та світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Напередодні студенти групи 2-ПТБ-1/9, 2-ПТБ-4/11 провели студентську конференцію «Голокост- світова катастрофа XX ст.».
Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни. Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році.
Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. Варто нагадати, що Голокост з давньогрецької перекладається як «всепалення» й означає систематичне переслідуванням і знищення ( геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораністами протягом 1933-1945 років. У ширшому розумінні, голокост- систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих. Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту з них від 2,2 до 2,5 мільйонів на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні.
Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто, а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення.
Одним з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному Яру. Голокост, що призвів до винищення однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім застереженням про небезпеки, що несуть у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість.
У пам’ять про ті страшні події кожен з нас повинен виховувати в собі толерантність, співчуття, співпереживання, розуміння того, що мир, життя і злагода людей - найвищі цінності на землі.