ОНЛАЙН-ТРЕНІНГ ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ МАТЕМАТИКИ ЗАКЛАДІВ ФПО ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ «МАТЕМАТИЧНА ОСВІТА У РОЗРІЗІ СУЧАСНИХ ВИМОГ. КОМПЛЕКСНА ПІДГОТОВКА ДО ЗНО-2022»

Дата: 30 січня 2022 о 22:00

31 січня в рамках комплексної освітньої підготовки викладачів математики області «Організація діяльності педагогів з питань підготовки учнів до ДПА (ЗНО) з математики на засадах індивідуального підходу (з урахуванням дистанційного навчання») Тернопільським ОКІППО було проведено онлайн-тренінг за програмою короткострокового підвищення кваліфікації  «Психолого-методичні передумови якісної підготовки до складання ДПА/ЗНО з математики», на тему «Математична освіта у розрізі сучасних вимог. Комплексна підготовка до ЗНО-2022». У тренінгу взяли участь викладачі математики коледжу Марія Шуль та Ольга Дрюченко.
Метою засідання було ознайомити учасників із сучасними підходами до навчання математики в контексті освітніх реформ; привернути увагу до шляхів організації освітнього середовища на засадах діяльнісно-компетентнісного та ціннісно-орієнтованого підходів; презентувати практичний досвід з використання ефективних методів та прийомів навчання математики; забезпечити практичне оволодіння дієвими методами і формами організації освітнього середовища, сучасними методами організації роботи , забезпечення психологічної готовності здобувачів освіти до складання ЗНО. Сприяти реалізації освітніх запитів та потреб викладачів математики області у підвищенні професійного рівня та  розвитку творчого потенціалу.
Серед запрошених були присутні:
Шайнюк Юрій Чеславович, заступник директора ТОКІППО з питань зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти
Кавецький Віктор Євгенович, завідувач кафедри педагогіки, психології та інклюзивної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент ТОКІППО
Бабовал Надія Ростиславівна, кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту та методології освіти ТОКІППО
Стельмащук Людмила Володимирівна, голова методичного об’єднання викладачів математики закладів фахової передвищої освіти, викладач відокремленого структурного підрозділу "Гусятинський фаховий коледж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя", кандидат фізико-математичних наук
Іванюк Тетяна Георгіївна, методист, в. о. завідувача відділу методики навчальних предметів природничо-математичного циклу, технологій, фізичної культури ТОКІППО
Обговорювалися наступні питання:
  1. Нормативно-правове та інформаційно-організаційне забезпечення
ЗНО-2022. (Шайнюк Ю.Ч.)
  1. Інклюзивна освіта в умовах реформування галузі освіти в Україні. (Кавецький В.Є.)
  2. Формування культури академічної доброчесності. (Бабовал Н. Р)
  3. Актуальні питання навчання математики студентів у розрізі сучасних вимог. (Стельмащук Л. В.)
  4. Системний та комплексний підходи у підготовці до ДПА/ЗНО з математики: ключові аспекти. (Іванюк Т. Г.)
Присутні обговорили шляхи підвищення якості  математичної освіти в закладах фахової передвищої освіти. Особливу увагу приділили особливостям підготовки до ЗНО з математики 2022, та виробленню рекомендацій для успішної здачі ДПА у формі ЗНО.