КРУГЛИЙ СТІЛ «ІНВАЙРОНМЕНТАЛІЗМ - ВИКЛИК МАРКЕТОЛОГАМ»

Дата: 8 грудня 2021 о 22:00
121 перегляд

9 грудня студенти ІІІ курсу спеціальності Маркетинг зібралися за круглим столом. Центром обговорення стала тема «Інвайронменталізм - виклик маркетологам».
Діяльність фахівців у сфері маркетингу часто зіштовхується з критикою щодо великої кількості реклами, забруднення навколишнього середовища, питань утилізації упаковки.
У середині 1990-х років проявилися дві глобальні тенденції в упакуванні, які тривають і донині. Перша - це пильна увага до упаковки з огляду на еко­логічні міркування, а друга - її вплив на стан здоров'я людей.
Через занепокоєння в усьому світі забрудненням довкілля твердими відходами і скороченням ділянок, придатних для закопування сміття, кількість, структура і проблеми знищення пакувального матеріалу продовжують привертати велику увагу. Найкращим виходом із цієї ситуації має стати повторне використання пакувальних матеріалів. Також сприятиме поліпшенню ситуації зменшення кількості пакувального матеріалу, яким користуються деякі компанії.
Тому в процесі засідання круглого столу студенти визначили основні проблеми в роботі маркетологів, а також обговорили можливі шляхи вирішення цих проблем - застосування екологічно безпечної упаковки та шляхи її повторного використання чи утилізації.
Обговорювали учасники круглого столу питання щодо способів отримання біопластику. Зокрема, визначили наступні з них: з матеріалів органічного походження та з використанням біотехнологій - так отримують вулканізат, фібру, целулоїд та інші. Найпопулярніші поширені біополімери: целюлоза, мікробні поліефіри, полігідроаконати, полівініловий спирт, полікапролактон, полілактозна кислота, поліетилен, поліуретани. Завдяки українському школяреві Валентину Фречки був створений спосіб перероблення опалого листя в папір. В результаті чого з 1.67 т. листя можна отримати 20 000 аркушів паперу А4 і зберегти приблизно 15 дерев. Першим заводом, який підтримав Валентина став Житомирський картонний комбінат.
Оскільки в Україні повний комплекс послуг з утилізації тари і упаковки надає дуже мало підприємств, це питання потребує подальшого вирішення з боку науковців та держави загалом.