Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
КРУГЛИЙ СТІЛ ЗА УЧАСТІ КЛАСНИХ КЕРІВНИКІВ «СУЧАСНІ ФОРМИ І МЕТОДИ РОБОТИ ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ БУЛІНГУ В КОЛЕДЖІ»
В умовах світової пандемії та переходу на здобуття освіти в змішаній формі, зросла кількість ризиків насильства та експлуатації підлітків в Інтернеті. Cеред сучасної молоді останнім часом надзвичайно загострилася проблема довготривалих агресивних проявів та третирування у міжособистісних стосунках підлітків, здійснюваних самими дітьми одне до одного.
Мотивацією до булінгу стають заздрість, помста, відчуття неприязні до
жертви, прагнення підкорювати собі, боротьба за лідерство, потреба у підпорядкуванні лідерові або нейтралізації суперника; зіткнення різних субкультур, цінностей, поглядів і невміння толерантно ставитися до них; агресивність і віктимність; наявність у дитини-жертви психічних і фізичних вад; відсутність предметного дозвілля; бажання принизити заради задоволення, розваги чи самоствердження; потреба у самоствердженні та навіть у задоволенні садистських потреб окремих осіб.
Для підвищення обізнаності учасників освітнього процесу з даної проблеми необхідно проводити інформаційно-просвітницькі та профілактичні заходи щодо запобігання насильству та експлуатації дітей у цифровому просторі.
З цією метою 16 листопада відбулося засідання «круглого столу», під час якого класні керівники та педагоги обговорили сучасні форми і методи роботи щодо профілактики булінгу в коледжі, яких на сьогодні у світовій соціально-педагогічній практиці існує багато. Однак у силу багатогранності даного феномена жоден із них не може вважатися універсальним, і деколи потрібно враховувати особливості кожної ситуації.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Стефанія Грицишин акцентувала увагу на тому, що основною формою роботи в коледжі є групова. Найефективнішими з них є виховні години, години відвертих спілкувань, диспути, дискусії, бо в процесі роботи всі учасники активні, добре сприймають інформацію, обмінюються думками у групах.
Практичний психолог Валентина Банира зупинилася на інших ефективних технологіях профілактики насильницьких дій: служба примирення (медіація), тренінгові заняття з питань соціальної компетентності, життєвих навичок, толерантності і безконфліктної поведінки, підвищення особистої стресостійкості та поведінки в кризових ситуаціях.
Учасники «круглого столу» проаналізували перелік заходів, які повинен вжити педагог, щоб уникнути ситуації появи аутсайдера в студентському колективі. Також обговорили технології реагування працівників коледжу на виявлені або встановлені факти боулінгу.
З метою створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти затверджено комплексний підхід у сфері запобігання та протидії проявам булінгу (цькування), який має два ключових напрями: управлінський і просвітницький.
Отже, антибулінгова програма в коледжі сприятиме запобіганню насильству та експлуатації підлітків у цифровому просторі, у навчальному закладі та поза ним.
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.