ЗУСТРІЧ-ДІАЛОГ «ЄВРОПЕЙСЬКІ СТАНДАРТИ БЕЗПЕКИ СПОЖИВЧОГО РИНКУ В УКРАЇНІ»

Дата: 26 травня 2021 о 21:00

Право на чисте довкілля, гідні умови праці, якісні послуги, вільно розпоряджатися своєю власністю тощо — ті європейські світоглядні принципи, що близькі та зрозумілі кожному з нас. 27 травня у читальному залі ТОУНБ відбулася зустріч-діалог на тему: «Європейські стандарти безпеки споживчого ринку в Україні».
На заході були присутні високоповажні гості – спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Тетяна Іванівна Трінька-Яворська - начальник Управління захисту споживачів та Софія Євгенівна Кошулінська - начальник відділу контролю у сфері торгівлі, робіт та послуг Управління захисту споживачів, студенти та викладачі ДВНЗ «Тернопільського коледжу харчових технологій та торгівлі».
За роки незалежності в Україні було створено власну законодавчу базу щодо захисту прав споживачів. Проте усі ми знаємо, що досить часто на українські прилавки попадає неякісна харчова продукція та неякісні товари народного вжитку. Тому захист прав людини є надзвичайно важливим питанням. Адже усі ми, незалежно від нашого віку, освіти, уподобань, практично з народження є споживачами різноманітних товарів і послуг.
Але чи знають споживачі свої права? Чи вміють їх захищати та відстоювати?
На жаль, досвід показує, що товари не завжди бувають якісними, а продавці ввічливими. Наші права часто порушуються, а від цього страждає не тільки наш гаманець, але й наше здоров’я та якість нашого життя.
Зустріч відбулась у дружній атмосфері. Розпочалась з перегляду мультимедійної презентації на тему: «Права споживача в Україні», підготовлена організаторами свята - працівниками відділу технічної літератури. Цікавими та змістовними були виступи гостей. Присутні учасники заходу переглянули книжково-ілюстративну виставку «Права споживачів: це має знати кожен».
Не залишили байдужими слухачів рекомендації щодо захисту прав під час придбання товарів. Зустріч безумовно розширила знання усіх про права та обов’язки споживачів, навчила відстоювати та захищати власні інтереси. Адже кожен з нас щодня опиняється перед вибором і від того, який вибір ми зробимо, залежить якість нашого повсякденного життя.