ПАТРІОТИЧНІ ДІАЛОГИ «ЛЮДСЬКА ГІДНІСТЬ ЯК ДЖЕРЕЛО ПРАВ ЛЮДИНИ»
Патріотичні діалоги «Людська гідність як джерело прав людини», проведені головою циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін Гвоздецькою Л.М., покликані вшанувати патріотизм і мужність громадян-учасників Помаранчевої революції 2004 року, Революції Гідності 2013-2014 років, Небесної Сотні та всіх тих, хто віддав життя, захищаючи національні інтереси та суверенітет України
Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробили дві революції –Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція Гідності 2013-2014 року. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли її громадяни продемонстрували свою гідність, своє прагнення до свободи.
Гідність людини – це основоположне джерело розуміння, реалізації та захисту прав людини, закріплених в Конституції і законах України, а також більшості міжнародно-правових документів у сфері прав людини.Коли говоримо про людську гідність, то маємо на увазі права людини; коли говоримо про повагу держави до людської гідності, то маємо на увазі можливість людиною реалізувати ці права.
Ми свою свободу і гідність змушені виборювати. Революція 2013-2014 років –це протистояння між тими, хто має гідність, і тими, хто їїне має та й взагалі не ідентифікує себе як громадянина України.
Отже, під гідністю ми розуміємо, насамперед, внутрішню впевненість людини у власній цінності, почуття самоповаги, яке виявляється у спротиві будь-яким намаганням посягнути на свою індивідуальність і незалежність (Гвоздецька Л.М.).